Gotowe na wszystko - bohaterowie, streszczenia odcinków, uliczka, informacje, plotki oraz video

Najlepsze Strony Filmowe

Get Firefox!

piątek, 27 sierpnia 2010
4347 Wisteria LaneDom Idy Greenberg. Ida mieszkała w tym domu od samego początku, aż do swojej śmierci w ruinach domu Karen, gdzie ukryła się przed tornadem (odc. 4x09). Wraz z nią również jej mąż, ale nie wiemy kiedy zmarł, ale na pewno przed samobójstwem Mary Alice, i jak miał na imię. Karen wprowadziła się do domu zmarłej Idy (odc. 4x10), do czasu gdy odbudowano jej własny dom (odc. 4x16). Obecnie mieszka tam Mitzi Kinsky. Ma bezpłodnego syna i córkę - lesbijkę. Nie wiemy czy z nią mieszkają (odc. 6x14).

4348 Wisteria Lane


Dom praktycznie nie zauważalny przez widzów, gdyby nie to, że stoi dokładnie między domami Gabrielle a Marthy Huber. W każdym razie do czasu... W noc kiedy zginęła Edie Britt, zakradł się tam Orson Hodge. W domu tym mieszkała wdowa, Rose Kemper. Jej pięcioro dzieci już się zdążyło wyprowadzić. Przeżyła śmierć męża, bankructwo i utratę zębów, dlatego nie bała się niczego. Bardzo mocno uderzyła Orsona kijem od baseball'u. Włamywacz był ubrany  na czarno, dlatego też staruszka potem powiedziała Katherine Mayfair, że przegoniła Śmierć, a ta zabrała Edie Britt. Orson pomówił ją o demencję starczą, dlatego też ją zabrano do domu opieki społecznej (odc. 5x20).

4349 Wisteria Lane


Z retrospekcji wiemy, że Gabi wraz z Carlosem wprowadzili się w 2003 roku (odc. 2x24). Yao-Lin, pierwsza gosposia Solisów, mieszkała u nich od początku, jak tylko się wprowadzili (retrospekcja z odc. 5x13). Została jednak zwolniona, ponieważ Solis'owie mieli problemy finansowe z powodu Carlosa (odc. 1x14). Rok później Gabrielle zatrudniła inną Chinkę jako pokojówkę do domu, Xiao-Mei (odc. 2x14). Po tym jak Gabi odkryła, że jej mąż ma romans z Xiao, po części jako odwet za jej romans z ogrodnikiem, wyrzuciła go z domu. Zostawiła Xiao-Mei przy sobie bo ona nosiła ich dziecko jako surogatka.(odc. 2x24). Pół roku później Gabrielle toczyła sprawę rozwodową z Carlosem (odc. 3x01) i po kilku zawirowaniach w ich wzajemnej wojnie, uzyskała wreszcie rozwód (odc. 3x07). Po dwóch romansach z Billem Pearce (odc. 3x10 - 3x11) i bogatym Zacharym Young (odc. 3x12 - 3x15), spotkała Victora Lang'a (odc. 3x16). Wyszła za niego za mąż (odc. 3x23), ale w dniu ślubu rozpoczęła romans z byłym mężem, Carlosem. Victor zginął podczas tornada (odc. 4x09), dlatego też Gabrielle i ślepy Carlos pobrali się ponownie (odc. 4x11). Ponownie razem zamieszkali. Gabrielle wkrótce urodziła "nowemu - staremu mężowi" dwie córeczki podczas 5-letniego przeskoku czasowego - Juanitę i Celię (odc. 5x01 i 5x05). Krótko po śmierci Edie, do domu Solis wprowadziła się bratanica Carlosa, Ana. (odc. 5x24) Dziewczyna, po kilku potyczkach z Gabrielle, przeniosła się, z pomocą cioci Gabi, do Nowego Jorku.(odc. 6x15)

Ciekawostki: Podobnie jak w domu Susan czy Edie, tylko garaż i parter domu Gabrielle znajduje się na ulicy. Ich kuchnia i całe piętro jest zbudowane w Universal Studios. Natomiast tylna ściana całego budynku jest pokryta zieloną blachą.

4350 Wisteria Lane


(Przepraszam za zdjęcie: jak wytężycie oczy to między tymi gałęziami ujrzycie wieżyczkę wkomponowaną w dom; natomiast za domem znajduje się garaż)

Dom Marthy Huber. Martha mieszkała od samego początku w tym domu wraz z mężem, który zmarł przed samobójstwem Mary Alice (wspomniany w odc. 1x08). Po zamordowaniu Marthy (odc. 1x08), do domu wprowadziła się jej niezamężna siostra - Felicia Tilman (odc. 1x11). Po wrobieniu Paula w swoje morderstwo, w ramach zemsty za faktyczne zamordowanie przez niego jej siostry, Felicia zaszyła się w górach, podając się za zmarłą siostrę (odc. 2x22). Siedem i pół roku później do tego domu wprowadzili się Andrew Van De Kamp i jego narzeczony, dr Alexander Cominis. Dom kupiła im Bree jako prezent ślubny o którym na razie ani widu ani słychu (odc. 5x12).

Ciekawostka: W czasie trwania serialu nie dowiedzieliśmy się czy jakiekolwek inne pomieszczenie poza kuchnią, po lewej stronie domu, i małym salonikiem za drzwiami wejściowymi znajdują się w domu na ulicy.

4351 Wisteria Lane


Dom ten zamieszkiwało małżeństwo Mullins, które wyprowadziło się z powodu, jak to określiła zmarła Mary Alice, narastającej fali przemocy na ulicy. Tej samej nocy wprowadziła się tu czarnoskóra rodzina Applewhite: Bety, jej syn Matthew oraz drugi upośledzony syn Caleb. Ten ostatni został zamknięty w piwnicy (odc. 1x22), ponieważ Betty podejrzewała, że zabił Melanie Foster, ex-dziewczynę Matthew. Dopiero rok później, okazało się, że to sam ś.p. Matthew zamordował Melanie. Betty i Caleb wyprowadzili się (odc. 2x24) i siedem lub osiem miesięcy później do domu wprowadziła się Alma Hodge (odc. 3x11), wraz z byłą teściową, Glorią (odc. 3x12). Niestety, krótko potem Alma zmarła a Gloria doznała trwałego paraliżu ciała (odc. 3x15). Do domu, kilka miesięcy później, wprowadziła się para sympatycznych gejów: Bob Hunter i Lee McDermott (odc. 4x04). Mieszkali oni tam przez następne osiem lat, do wielkiej awantury o nieudane adopcje dziecka, po której Lee wyprowadził się (odc. 6x18).

Ciekawostki: Podobnie jak w domach Edie, Susan czy Paula Young'a, tylko parter znajduje się na ulicy. Piętro i piwnica powstały w Universal Studios. Natomiast wg. ś.p. Mary Alice: Z pokoju na piętrze domu Applewhite'ów, roztaczał się najpiękniejszy widok na całą Wisteria Lane. Z okien widać było dom Mike'a Delfino na końcu ulicy i stary dom pani Huber na drugim końcu (cytat z odc. 2x13).

4352 Wisteria Lane


Dom Young'ów: Paula, Mary Alice i Zachary'ego. Z retrospekcji mogliśmy się dowiedzieć, że mieszkali tam przynajmniej od marca 1990 roku. Trzy lata później we wnętrzu tego domu Mary Alice zabiła biologiczną matkę Zacha, Deirdre Taylor (odc. 1x23). 11 lat później sama Mary Alice popełniła samobójstwo (odc. 1x01). Kolejne dwa lata później Paul poszedł do więzienia za "zamordowanie" sąsiadki, Felicii Tilman, a Zach odziedziczył fortunę po zmarłym dziadku, Noah Taylor (odc. 2x24). Siedem miesięcy później dom kupił Arthur Shepherd, który następnie ocalił życie Lynette Scavo podczas ataku na supermarket jednej z gospodyń domowych, Carloyn Bigsby (odc. 3x07). Lynette wkrótce odkryła, że Arthur to pedofil (odc. 3x08). Dlatego też demonstrujący mieszkańcy zmusili go do wyprowadzenia się. Spowodowali też jednak, że jego siostra Rebecca dostała ataku serca i zmarła w szpitalu (odc. 3x10). Rok później, tuż po tym jak Edie nie udało się sprzedać tego domu (odc. 4x15), wprowadziła się tu kobieta o nazwisku Addams. Wspomniała ją Susan, gdy po pięciu latach wyprowadziła się. Dom kupili Dave i Edie Williams, a następnie wynajęli go, nieświadomemu tego, Mike'owi (odc. 5x04). W tym czasie front domu przemalowano z żółtego na zielony. Mike wyprowadził się później do domu Katherine (odc. 5x16). Wkrótce pusty dom kupiło małżeństwo Bolen: Angie, Nick z ich synem Dannym (odc. 6x01). Kilka miesięcy później opuścili go, dlatego, że od kilkunastu lat uciekali przed policją (odc. 6x23).

Ciekawostki: Parter domu Young'ów był wykorzystany jako wnętrze domu Van De Kamp'ów. W odcinku pilotażowym pokazano też, że za domem Young'ów jest wielki basen a tymczasem w rzeczywistości nic tam niema oprócz krzaków i ulicy na której zgromadzone jest kilka przedmiotów-śmieci.

4353 Wisteria Lane


Z retrospekcji można się był dowiedzieć, że rodzina Mayer: Karl, Susan i ich córka Julie wprowadzili się w 1992 roku (odc. 2x24). Mieszkali tam razem do 2003 roku, kiedy nastąpił rozwód Susan z Karlem, z powodu jego zdrady z sekretarką Brandi (odc. 1x01 i 1x02). Z Susan mieszkała też krótko jej matka - Sophie Bremmer (odc. 1x18 - 1x21). Rok później Edie Britt spaliła dom Susan (odc. 2x19) za przespanie się z jej ówczesnym narzeczonym, Karlem. Susan z córką zamieszkały najpierw u Bree a potem w przyczepie przed domem (odc. 2x20 - 2x24). W ciągu pół roku od potrącenia Mike'a do zaręczyn Bree z Orsonem, Susan odbudowała swój dom, troszeczkę go zmieniając (odc. 3x01).


Jak widać po lewej stronie domu, powiększyła nieco kuchnię dodając tam gdzie są okna i specjalna dobudówka nad dachem, stół i krzesła. Po tym jak Susan zerwałą z Ianem (odc. 3x20), do matki Julie wprowadził się Mike Delfino (odc. 3x22). Susan i Mike pobrali się (odc. 3x23) a miesiąc później kobieta zaszła w ciążę (odc. 4x01) a kilka miesięcy później, po przejściu tornada nad Fairview (odc. 4x09), dom Hodge'ów miał zniszczony dach. Na czas remontu, Bree i Orson wprowadzili się do Susan i Mike'a Delfino, do pokoju Julie (odc. 4x10 - 4x13). Do Susan przyjechał w odwiedziny jej kuzyn Tim Bremmer (odc. 4x11). Niedługo potem, w trakcie przyjazdu matki Mike'a, Adele,Susan urodziła zdrowego chłopczyka, którego nazwali Maynard James, od dziadków Mike'a (odc. 4x15 i 4x16). Julie Mayer wyjechała natomiast do Uniwersytetu Princeton, w stanie New Jersey (odc. 4x17). 44 miesiące później Mike i Susan wzięli rozwód zdecydowali się na separację. Rok po tej decyzji, Mike podpisał rozwód z Susan. Tego dnia Jackson Braddock, którego Susan zatrudniła do malowania domu, stał się jej kochankiem bez zobowiązań (odc. 5x01 i 5x05). Maynard, nazwany "M.J-em", zamieszkał z matką, ponieważ jego ojciec był uległy w tej kwestii. (odc. 5x02). Mimo, że Susan zaręczyła się z Jacksonem (odc. 5x21), został on deportowany do Kanady (odc. 5x22). Susan i Mike znowu się połączyli, ponieważ Mike uratował ex-żonę i syna przed psychopatą Dave'em (odc. 5x24). Pobrali się ponownie i zamieszkali razem a Julie nawet do nich przyjechała. Wieczorem została niemalże uduszona (odc. 6x01). Dzięki ukochanemu Karen McCluskey, Roy'owi Bender'owi trafiła do szpitala (odc. 6x02). Po wyjściu ze szpitala wyjechała do kuzynostwa (odc. 6x12). Z małżeństwem Delfino zamieszkała Robin Gallagher (odc. 6x14). Była to ex-striptizerka, którą to Susan namówiła do rzucenia pracy w klubie odziedziczonym po zmarłym ex-mężu Karlu (odc. 6x12). Robin szybko wyprowadziła się od Susan do Katherine, chcąc nie kusić jej męża do zdrady i zachować przyjaźń z jego żoną (odc. 6x15). Wkrótce samo małżeństwo Delfino musiało się wyprowadzić z domu, ponieważ zmusiły ich do tego długi zaciągnięte przez Mike'a na rozpoczęcie nowego biznesu oraz nie zapłacone mu należności przez klientów. Wynajęli dom... Paulowi Young'owi (odc. 6x23).

Ciekawostki: Piętro, gdzie znajduje się sypialnia Susan i drugi pokój za schodami, gdzie odbyły się m.in. słynne kalambury (odc. 4x03) znajduje się tak naprawdę w Universal Studios. Widać to w kilku scenach, gdzie za niestojącymi postaciami światło słoneczne prześwitywało zza drzwi przez okna. Jedynie garaż i parter wraz z nową kuchnią znajdują się na ulicy. Dobrym motywem jest jeszcze to, że w niektórych górnych szafkach na kubki i inne bibeloty, w kuchni Susan, nie ma szyb.

4354 Wisteria Lane


Z retrospekcji wiemy, że rodzina Van De Kamp: Rex, Bree, Andrew i Danielle, wprowadzili się tu w 1994 roku (odc. 2x24). Jedenaście lat później, Rex zmarł w szpitalu na zawał (odc. 1x23). Na czas przed i po pogrzebie zamieszkała z Bree jej teściowa, Phyllis (odc. 2x01 - 2x03). Bree, w skutek problemów wychowawczych, wyrzuciła swego syna Andrew z domu (odc. 2x21). Pół roku później do domu Bree wprowadził się jej narzeczony a następnie mąż, dentysta Orson Hodge (odc. 3x01). To on nakłonił Andrew do powrotu do domu (odc. 3x03). Wkrótce potem Bree sprowadziła tu swą nową teściową, Glorię Hodge (odc. 3x08), ale wyrzuciła ją za to, że mieszała się w jej małżeństwo (odc. 3x10). Alma, pierwsza żona Orsona zmarła a Gloria doznała wylewu i trwałego paraliżu po nieudanej próbie zabójstwa Bree (odc. 3x15). Po tych wydarzeniach, żona Orsona pojechała wreszcie na upragniony miesiąc miodowy (odc. 3x16). Zanim Orson do niej dołączył, dowiedział się od pasierba, że jego siostra zaszła w ciążę z Austinem McCann, siostrzeńcem Edie (odc. 3x16). Wysłał on pasierbicę na wspólny miesiąc miodowy z żoną a oni oddali ją pod opiekę pobliskim zakonnicom. Dzięki matactwom swej babci, Danielle powróciła na rodzinną ulicę (odc. 4x05), ale po tym jak urodziła zdrowego syna, oddała go matce i sama pojechała do college'u (odc. 4x06). Wkrótce potem sam Andrew, zirytowany zachowaniem matki, traktującej go jak wybryk wychowawczy, wyprowadził się z domu i wynajął mieszkanie (odc. 4x08), na które zarabiał pracując w Pizzerii Scavo. Po przejściu tornada nad Fairview (odc. 4x09), dom Hodge'ów miał zniszczony dach. Na czas remontu, Bree i Orson wprowadzili się do Susan i Mike'a Delfino, do pokoju Julie (odc. 4x10 - 4x13). W noc kiedy powrócili do swego domu, Susan dowiedziała się od męża Mike'a, że Orson przejechał go samochodem 18 miesięcy wcześniej. Nazajutrz Bree wyrzuciła męża z domu (odc. 4x13). Warunkiem jego powrotu było oddanie się w ręce policji i sądu. Orson w końcu zrobił to o co go prosiła Bree i poszedł do więzienia na trzy lata (wspomniano w odc. 6x01). Dlatego też 5 lat po odkryciu sekretu Katherine mógł on nadal być Bree. Jednakże, dwa lata po oddaniu przez Danielle swego syna pod opiekę Bree, wróciła ona po niego i zabrała do siebie (retrospekcja Bree z odc. 5x01). Trzy lata po tym jak Orson wyszedł z więzienia, wyprowadził się od Bree. Powodem była "podwójna moralność" jego żony wobec przestępstwa jego i jej syna wobec teściowej Gabrielle (odc. 6x23).

Ciekawostki: Wnętrze domu Hodge jest tak samo puste jak wnętrze domu Scavo. Z tym wyjątkiem, że w domu pod numerem 4354 znajduje się... damska łazienka. Są tam też odpowiednie zabudowania przy oknach, by można było niby patrzeć np. z okna sypialni na piętrze, na sąsiadów. Kilka szczegółów też nie zgadza się porównując wnętrze i zewnątrz domu: okno po prawej stronie domu (patrząc od ulicy) jest płaskie a od wewnątrz jest wypukłe; pokój na dole po lewej stronie domu istnieje a wewnątrz nie ma go w sezonach 2 do późnego 6-go; tył domu ma zupełne inne wykończenie jeśli się pomyśli iż w tym miejscu stoi kuchnia Bree od wewnątrz. Pomijając te wpadki budowlane, garaż Bree musiał ustąpić jej zewnętrznej kuchni, która to została założona po tym jak każdy członek jej rodziny poszedł na własne mieszkanie lub do więzienia. Obecnie, gdy Bree zrzekła się swego biznesu na rzecz Sama Allena (odc. 6x23), nie wiemy czy budynek nadal będzie stał.

4355 Wisteria Lane


Dom wielodzietnej rodziny Scavo. Z retrospekcji można się dowiedzieć, że tom i Lynette sprowadzili się tu w 1998 roku, kiedy Lynette nosiła już pod sercem Prestona i Portera (odc. 2x24). Rok później urodził się Parker a w 2004 Penny Scavo. Trzy lata później wprowadziła się tu córka Toma i Nory Huntington, Kayla Scavo (odc. 3x11). Nieco później, na okres jak Lynette miała raka, mieszkała tu matka Lynette, Stella Lindquist - Wingfield (odc. 3x23 - 4x07). Stella potem poszła mieszkać do swego byłego męża - geja, Glena Wingfielda (odc. 4x08).Kayla, która sprawiała problemy wychowawcze Lynette, musiała opuścić dom Toma i Lynette i zamieszkała z rodzicami swej matki (odc. 4x16). Sześć lat później Preston wyjechał do Europy i zwiedzał różne kraje (odc. 6x01 - 6x17) a krótko potem urodziła mu się siostrzyczka, Paige Scavo (odc. 6x23).


Ciekawostki: Tak naprawdę parter i piętro domu Scavo znajduje się wyłącznie w Universal Studios. Tylna ściana domu na ulicy nie istnieje a ta (ściana) służy tylko przesłonięciu tego faktu (kliknij tutaj by się przekonać).

4356 Wisteria Lane


Dom Mike'a lub Katherine, jak kto woli. Przedstawiając historię tego domu trzeba się cofnąć o wiele dalej, do informacji z 4-go sezonu. Do roku 2004 mieszkała tam Lilian Simms, która przeniosła się do domu opieki społecznej. W latach 1994-1995 mieszkała tam też jej siostrzenica – Katherine Davis z biologiczną córką, Dylan. W 1995 roku Dylan Davis została przygnieciona szafą i zmarła na miejscu. Jej zwłoki pochowano za domem a Katherine nazajutrz wyjechała. Po 2004 roku dom ten wynajął Mike Delfino. Płacił regularnie najem Lilian przez trzy lata (odc. 1x01 - 3x22) aż wprowadził się do domu Susan, jako jej narzeczony i następnie mąż. W międzyczasie mieszkał też z nim przez kilka miesięcy Carlos Solis (odc. 3x09 - 3x22). Po remoncie wewnątrz domu, zamieszkali w nim Katherine, Adam i Dylan Mayfair'owie (odc. 4x01). Dylan była adoptowanym dzieckiem Katherine z Rumunii o czym inni nie wiedzieli (odc.4x17). Wkrótce potem, Katherine sprowadziła do domu ciocię Lilian, która zmarła tu z przyczyn naturalnych, w dawnym pokoju Dylan Davis (odc.4x04). Krótko potem Adam opuścił Katherine (odc. 4x10), z powodu, że wzajemnie się okłamali: on, że nie miał kochanki a ona, że nie powiedziała mu wszystkiego o swej przeszłości. Mimo powrotu Adama (odc. 4x16), na wieść o tym, że Wayne Davis, były mąż Katherine jest w pobliżu, Wayne i Ellie Leonard, zastrzelona wcześniej przez Wayne'a) zginęli w tym domu. Pięć lat później Dylan nie mieszkała już z matką, bo zaręczyła się z, niestety nigdy nie pokazanym, Bradley'em (odc. 4x17). Mike, rozwiedziony z Susan wiele miesięcy wcześniej, wprowadził się ponownie do domu Katherine jako jej chłopak i następnie narzeczony (odc. 5x16). Nie doszło jednak do ślubu, ze względu na Dave'a Williams'a - męża Edie, który chciał zabić Maynarda James'a Delfino (odc. 5x24). Mike ponownie poślubił Susan i Katherine została sama (odc. 6x01). Katherine ostatecznie zwariowała, tak, że, z polecenia córki, musiała przebywać w szpitalu psychiatrycznym (odc. 6x11 - 6x13). Wkrótce poznała przyjazną i piękną Robin Gallagher, byłą striptizerkę. Zakochały się w sobie i Katherine opuściła wraz z nią Wisteria Lane (odc. 6x18).

Ciekawostki: Dom w pierwszym odcinku był biały, bez okna, znajdującego się między garażem a drzwiami wejściowymi. Wnętrze natomiast przypominało to z 4-go sezonu. W późniejszych odcinkach zrobiono okno, dom przybrał barwę brązową a wnętrze ozdobiono białą boazerią. Wtedy mogliśmy widzieć tylko pomieszczenie po lewej stronie za drzwiami wejściowymi, salon i kuchnię. Dopiero w czwartym sezonie wrócono do ciemnobrązowego wystroju wnętrza, gdzie tym razem odsłonięto salon na przeciwko zejścia ze schodów i jadalnię za schodami. Tylko parter tego domu jest użytkowy a pierwsze piętko, chociaż sprawia wrażenie prawdziwego, znajduje się w Universal Studios. Gdyby chciano wejść z parteru po schodach na górze, natrafiono by na małe pomieszczenie z podłogą 1,5 na 1,5 metra lub dziurę z widokiem na kuchnię.

 
1 , 2