Gotowe na wszystko - bohaterowie, streszczenia odcinków, uliczka, informacje, plotki oraz video

Najlepsze Strony Filmowe

Get Firefox!

czwartek, 26 stycznia 2006
Odcinki 1 - 6 (sezon I)

1. Pilot
Mary Alice - 1x01
Mary Alice Young wiodła spokojne życie na przedmieściu. Pewnego dnia jednak popełniła samobójstwo. Tym samym stała się wszechwiedzący narratorem opowieści i przewodnikiem po skomplikowanym życiu swoich przyjaciółek: Lynette Scavo, Susan Mayer, Gabrielle Solis, Bree Van De Kamp.
Susan poznała nowego sąsiada, hydraulika, Mike'a Delfino. Jej córka, Julie, namówiła ją do zrobienia pierwszego kroku w celu zawarcia z nim bliższej znajomości. Susan miała jednak rywalkę, atrakcyjną i drapieżną rozwódkę - Edie Britt. Zazdrosna Susan odwiedziła wieczorem jej dom ją w nocy i przypadkowo doprowadziła do spalenia budynku.
Podczas stypy po Mary Alice, nieznośni synowie Lynette weszli do basenu jej męża, Paula. Matka nie miała wyjścia - aby ich wyciągnąć też weszła do wody. W ubraniu i szpilkach!
Gabrielle od dłuższego czasu miała romans ze swoim młodym ogrodnikiem, Johnem. Miała przez to kłopoty, bo podczas przyjęcia urządzonego przez Tanakę (szefa jej męża, Carlosa) musiał wrócić do domu i skosić trawnik. Wszystko po to, aby Carlos nie zorientował się, że ogrodnik tego dnia zajmował się kimś innym ;)
Dzieci Bree narzekały na gotowane przez nią potrawy. Ich zdaniem były zbyt wyszukane. Cała rodzina udała się więc do restauracji. Mąż Rex poprosił żonę o rozwód. Ta, będąc w lekkim szoku i mszcząc się, podała mu sałatkę z cebulą, na którą był silnie uczulony.
Syn Mary Alice, Zach, obudził się w środku nocy. Zauważył, że jego ojciec, Paul, kopał dół w basenie.
Przyjaciółki Mary Alice, zbierając jej ubrania znalazły kartkę: "Wiem co zrobiłaś. Robi mi się niedobrze. Powiem o tym." Domyśliły się, że ta kartka była przyczyną samobójstwa.

2. Ah, But Underneath
Gabrielle i jej młody kochanek John byli zaskoczeni wczesnym powrotem Carlosa do domu. John wyskoczył przez okno i, mimo braku spodni, zaczął kosić krzaki prod oknem. Carlos niczego nie podejrzewał.
Gabrielle była smutna. Mówiła mężowi, że ich małżeństwo nie jest już tak ekscytujące i chciałaby być częściej zaskakiwana. Później odwiedziła w domu Johna, który dał jej różę. „Jest idealna. Tak jak ty” – rzekł. Gabrielle zdała sobie sprawę z tego, że chłopak ją kocha. Carlos podarował żonie nowy samochód. Gabrielle skłamała, mówiąc że to najlepszy prezent jaki dostała.
Przyjaciółki zastanawiały się co zrobić z kartką, którą znalazły w rzeczach Mary Alice. Tymczasem Paul spakował dziecięcą skrzynię, którą wykopał z basenu w plastikowy worek. Wywiózł ją nad jezioro i wrzucił wieczorem do wody.
Bree poprosiła męża o odwołanie spotkania z prawnikiem. Chciała zapisać się na terapię małżeńską. U psychiatry Goldfine'a, Rex wyznał, że Bree nie lubi mówić o swoich uczuciach, i dlatego on sądził, że ona ich w ogóle nie ma. Podczas indywidualnej sesji Bree przyszyła doktorowi guzik i otworzyła się doktorowi.
Pani Huber pomogła Edie po pożarze. W zgliszczach znalazła miarkę kuchenną, która nie należała do Edie. Od Julie dowiedziała się, że Susan taką zgubiła.
Lynette nie mogla poradzić sobie z dziećmi rozrabiającymi w samochodzie. Dostała nawet pouczenie od policjanta. Pani Huber doradziła jej, aby następnym razem zostawiła synów na ulicy i po chwili po nich wróciła. Lynette wypróbowała ten sposób, ale kiedy wróciła, chłopców już nie było. Jedna z sąsiadek wzięła ich do siebie i zagroził, że zadzwoni po opiekę społeczną. Chłopcy zaatakowali kobietę, stając w obronie matki. "Może nie byli idealni, ale przynajmniej lojalni", pomyślała Lynette.
Susan zaprosiła Mike’a na kolację. Niestety pojawiła się Edie, która też została zaproszona. Spotkanie odbyło się w domu Mike’a. Jego pies, Bongo, uwielbiał Edie. Za Susan natomiast nie przepadał. Żeby to zmienić, Susan wysmarowała ucho sosem do pieczeni. Wszystko szło dobrze, dopóki Bongo nie zaczął się dusić. Połknął kolczyk Susan podczas lizania jej ucha i Mike zawiózł psa do weterynarza. Był zły, bo pies należał do jego zmarłej żony. Susan zdała sobie sprawę z tego, że Mike nie przestał o jej kochać. Nie wiedziała jednak, że mężczyzna trzymał w kuchni pistolet, dużo gotówki i mapę Wisteria Lane.

3. Pretty Little Picture
Bree nie chciała, aby dzieci dowiedziały się, że Rex spał na kanapie w salonie, więc budziła go wcześnie, żeby mógł przenieść się do sypialni. Gdy mąż nie widział, uszkadzała sprężyny w kanapie.
Susan namówiła przyjaciółki, aby urządziły kolację, którą zaplanowała Mary Alice. Bree zgodziła się ją przygotować. Susan nie chciała być jedyną samotną kobietą na tym spotkaniu. Zaprosiła więc Mike’a.
Mężczyźni próbowali się wykręcić – Carlos był zajęty, a Tom zmęczony. Rex natomiast nie chciał dłużej ukrywać swoich kłopotów małżeńskich. Bree powiedziała mu, że ich „przykrywką” dla terapii są lekcje tenisa.
Susan miała wyrzuty sumienia, że pokłóciła się z były mężem, Karlem. Chciała go przeprosić. Gdy ten przyszedł, zastał ją ubraną w sam ręcznik, bo właśnie wyszła spod prysznica. Znów doszło do sprzeczki. Susan zatrzasnęła ręcznik w drzwi do samochodu Karla. Ten odjechał, zostawiając nagą kobietę przed domem, do którego nie mogła wejść. Wpadła w krzaki. Chwilę później podszedł Mike, który oznajmił jej, że przyjął zaproszenie.
Zach znalazł pistolet, którym zastrzeliła się Mary Alice. Spytał ojca, czemu wciąż go trzyma i dlaczego nie chce rozmawiać o matce. W tym czasie pojawiła się Bree, która zaprosiła Youngów na kolację. Paul odmówił.
Córka sąsiadów widziała przez drzwi jak Gabrielle przytulała i całowała Johna. Kobieta próbowała przekupić dziewczynkę lalką. Ta jednak żądała roweru. Gabrielle musiała ją jeszcze nauczyć na nim jeździć.
Lynette oglądała zdjęcia Toma z podróży służbowej. On i jego koledzy zostali sfotografowani w meksykańskiej restauracji podczas dobrej zabawy. Lynette nie była zadowolona. Poszła sama do Bree i przekupiła swe dzieci by dokazywały ojcu.
Podczas kolacji Rex wyznał, że jego małżeństwo przeżywa kryzys. Wszyscy byli zdziwieni. Bree zaprosiła do stołu. Podczas posiłku Susan opowiedziała o swojej dzisiejszej przygodzie z ręcznikiem, Lynette o wyczynie w lunaparku a Gabi o przebiciu łóżka wodnego szpilkami. Wszyscy się śmiali dopóki Bree wyznała, że Rex płacze podczas ejakulacji. Rex zabrał klucze i wyszedł.
Następnego dnia Susan przeprosiła Karla i jego dziewczynę Brandi. Dziewczyna przeprosiła za to, że przez nią rozpadło się ich małżeństwo.
Tom chciał przypodobać się żonie. Założył sombrero i zrobił margaritę.
Rex wyprowadził się z domu. Bree, chcąc dowiedzieć się czegoś o swoim mężu, odwiedziła dr Goldfine’a. Gdy ten wyszedł z gabinetu, Bree zabrała z jego szafki kasetę z napisem „Mary Alice”.

4. Who's That Women
Synom Lynette groziło wyrzucenie ze szkoły. Zdesperowana matka kupiła im leki na ADHD. Zdecydowała jednak, że ich im nie poda. Lubiła chłopców takich, jakimi są.
Przyjaciółki wysłuchały kasety z nagraniem Mary Alice. Zmarła wyznała, że naprawdę nazywa się Angela i ma koszmary związane z pewną dziewczyną. Susan uważała, że powinny pokazać Paulowi kartkę zanim się wyprowadzi. Ten powiedział im później, że jego żona nie była całkiem zdrowa i prawdopodobnie sama napisała ten liścik. Kobiety są jednak przekonane, że Paul skłamał. Mężczyzna wynajął prywatnego detektywa, aby dowiedzieć się, kto przysłał tę kartkę.
Andrew zmusił Bree, aby przyznała się, że jego ojciec wyprowadził się. Kiedy Andrew nie wrócił w nocy do domu, Bree znalazła go w klubie ze striptizem i upokorzyła go przy znajomych.
Edie prowokacyjnie myła swój samochód, żeby zwrócić uwagę Mike’a. Susan postanowiła działać. Została zaproszona przez Mike’a do kina. Edie wściekła się i powiedziała o tym Marcie Huber, u której mieszkała. Ta odwiedziła Susan i wyznała jej, że to ona spaliła dom Edie. Dowodem była kuchenna miarka. Ceną za milczenie miał być udział Susan w kosztach utrzymania Edie. Susan zgodziła się, ale kiedy sąsiadka zażądała od niej 600 dolarów na bojler, wyjawiła sekret córce. Ta włamała się do domu pani Huber i zabrała miarkę. Kiedy Susan stała „na czatach”, pojawił się Mike i znów zaproponował randkę. Niestety, nadjechała Edie i nie dopuszczając by weszła do domu, Susan „oddała jej” swoją randkę z hydraulikiem.
Gabrielle brała romantyczną kąpiel z Johnem, kiedy pojawił się mężczyzna od kablówki. Z powodu mokrej podłogi, uderzył się on w głowę. Montera musiała zabrać karetka. Carlos nabrał podejrzeń o romans. W dodatku znalazł pod łóżkiem męską skarpetę. Gabrielle udało się mu wytłumaczyć,  że służąca używał ich do ścierania kurzu z mebli. Carlos nie był przekonany. Poszedł do domu mężczyzny i poturbował go. Chwilę później uzmysłowił sobie, że to gej. Uciekł, ale podczas wieczornych wiadomości, podano jego rysopis i relację z miejsca zamieszkania monterka kablówki.

5. Come in Stranger
Susan była przekonana, że ktoś się włamał do sąsiadki, której kotem się opiekowała. Na spotkaniu z sąsiadami poznała przystojnego policjanta. Ten zaprosił ją na randkę, ale Susan odmówiła. Dała mu za to śrubokręt, który znalazła na miejscu włamania i który, jej zdaniem, mógł mieć odciski palców. Kiedy okazało się, że Mike nie miał nic przeciwko jej randkom z innymi mężczyznami, Susan zgodziła się na spotkanie z policjantem. Była przekonana, że Mike to taki sam łotr, jak jej były mąż, Karl. Nie wiedziała jednak, że to właśnie Mike włamał się do jej domu. W parku Mike spotkał się ze starszym mężczyzną. Rozmawiali o prowadzonym prze Mike’a śledztwie w Wisteria Lane.
Tymczasem, podczas randki, Susan znalazła w samochodzie policjanta śrubokręt. Okazało się, że on wcale nie miał zamiaru oddać narzędzia do analizy. Zależało mu tylko na spotkaniu z Susan. Kobieta wysiadła z jego samochodu w podejrzanej okolicy. Pożyczyła telefon od prostytutki i zadzwonił do Julie z prośbą o pomoc. Ta wezwała Mike’a, który zawozi Susan do domu. Odetchnął z ulgą, że śrubokręt nie znalazł się w laboratorium.
Lynette chciała posłać synów do prywatnej szkoły. Poprosiła Bree o rekomendację. Przed rozmową kwalifikacyjną wyczerpała fizycznie chłopców, by nie mogli rozrabiać. Jednak o miejsce w tej szkole starała się jeszcze jedna rodzina. Kłopot rozwiązałaby dotacja dla placówki w wysokości 15 000 dolarów. Lynette namówiła Toma, aby sprzedał swój jacht.
W domu Gabrielle pojawiłaa się jej teściowa, Juanita. Carlos, który podejrzewał, że jego żona ma romans, poprosił matkę o pomoc. Pani Solis miała pilnować teraz swojej synowej.
Bree odwiedziła Zacha w momencie, gdy czyścił podłogę, na której znajdowała się krew jego matki. Bree miała podobne przeżycia – jej matkę potrącił samochód i ona zmywała jej krew z ulicy. Zach wyznał, że wiedział dlaczego jego matka popełniła samobójstwo. To dlatego, że zrobił kiedyś coś bardzo złego. Bree chciała się dowiedzieć więcej, dlatego zaprosiła Zacha na kolację z alkoholem. Niespodziewanie zadzwonił jednak Rex i poprosił o spotkanie. Bree odwołała kolację z Zachem.
Kiedy Van De Kamp'owie wrócili wieczorem do domu, zobaczyli całe wnętrze ich domu udekorowane świątecznymi ozdobami Young'ów. Winę ponosił Zach. Jednak Bree nie była na niego zła. Wieczorem usłyszała jak się kłócili a nazajutrz rano Paul odjechał gdzieś z Zachem

6. Running to Stand Still
Carlos i jego matka wciąż próbowali się dowiedzieć, kto jest kochankiem Gabrielle. Ta z kolei była zaniepokojona, że John spotykał się z córką Bree, Danielle. Podczas cotygodniowej gry w karty, Gabielle wymknęła się na spotkanie z Johnem. W tym czasie, jej teściowa ograła przyjaciółki na pieniądze. Carlos mówił żonie, że Mama Solis była uzależniona od hazardu. Gabrielle zostawiła ją więc w pobliżu kasyna, a sama pojechała do hotelu, do ogrodnika. Gdy wróciła, teściowa powiedziała jej, że wydała wszystkie pieniądze z karty kredytowej syna. Gabrielle obiecała pomoc. Zyskała przychylność teściowej, która przekonała syna, że żona jest mu wierna. Sama w to też uwierzyła, dopóki nie dowiedziała się od syna, że Gabrielle wiedziała o jej skłonnościach do hazardu. Juanita zdała sobie sprawę, obserwując Johna i Gabi, że kochanek to ogrodnik.
Paul urządził wyprzedaż. Miał zamiar się wyprowadzić. Susan spytała go, gdzie jest Zach. Paul odpowiedział, że u krewnych, ale było to kłamstwo. Zach przebywał w klinice psychiatrycznej. Lekarz chciał podjąć terapię, ale Paul się nie zgodził. Prosił jedynie o podawanie synowi leków. Susan odkryła prawdę i nakłoniła Julie, aby wkradła się do kliniki i porozmawiała z Zachiem. Chłopiec wyznał jej, że zaczął sobie przypominać, co stało się z Daną.
Podczas przygotowań do szkolnego przedstawienia Lynette pokłóciła się z Maisy Gibbons, która chciała zmienić zakończenie „Czerwonego Kapturka” na bardziej poprawne politycznie. Głos Lynette był brany pod uwagę, dopóki nie zgłosiła się  na ochotnika do szycia kostiumów. Pozostałe matki poparły ją, co doprowadziło Maisy do furii. Aby poradzić sobie ze wszystkim, Lynette zaczęła brać lek przeznaczony dla synów.
U terapeuty, Rex wyznał Bree, że nie jest już zadowolony z ich życia seksualnego, bo czuje od żony dystans. Bree była wściekła. Wieczorem odwiedziła jednak męża w motelu ubrana tylko w futro i bieliznę. Rex był gotowy, ale uwagę Bree przykuło burito, które prawie spływało na podłogę. Romantyczny nastrój minął i Rex kazał wyjść żonie. Później Bree oskarżyła Rexa, że to on ma do niej dystans. Kiedy spytała, dlaczego, ten odszedł bez wyjaśnienia.

Odcinki 7 - 11 (sezon I)
7. Anything You Can Do
Susan zauważyła, że na kocyku, który dostała na wyprzedaży Paula, wyhaftowane jest imię  Dana – to samo, o którym Zach mówił Julie. Przygotowała się też do pierwszej oficjalnej randki z Mike’m. Rozczarowała się kiedy ten, z powodu niespodziewanego gościa (kobiety o imieniu Kendra), odwołał spotkanie. Mike prowadził śledztwo w sprawie zniknięcia siostry Kendry. Ostatnio widziano ją w tej okolicy. Edie zabrała Susan do baru na drinka, gdzie byli też Mike i Kendra. Kiedy Susan próbowała wytłumaczyć Mike’owi, że wcale go nie śledzi, wplątała się w jazdę na mechanicznym byku. Zanim na niego wsiadła, byk uderzyłją w głowę. Mike poszedł po lód, a Kendra poprosiła Susan, by spytała go dlaczego naprawdę przeprowadził się do Wisteria Lane.
Kiedy Edie spotkała się z Paulem, ten zauważył, że ma taki sam papier jak ten, na którym napisano list do Mary Alice. Powiedział o tym prywatnemu detektywowi. Ten obiecał zabić Edie za 10 000 dolarów. Teraz był w barze i rozmawiał ze swoją przyszłą ofiarą.
Tom powiedział Lynette, że ma świetny pomysł na nową kampanię. Chciał go przedstawić szefowi podczas domowej kolacji. Dzięki lekowi na ADHD, Lynette udało się wszystkiemu sprostać. Wtrącała się do „firmowej” rozmowy i przedstawiła lepsze pomysły niż jej mąż.
Gabrielle powiedziała Johnowi przez telefon, że mogą się spotkać, bo Mama Solis już jej nie śledzi. John odmówił, bo miał randkę z Danielle. Juanita Solis podstępem odkryła z kim rozmawiała jej synowa. Jej podejrzenia potwierdziły się. Gabrielle tymczasem chciała pozbyć się Danielle. Zaproponowała jej pomoc w dostaniu się do szkoły modelek w Nowym Jorku. John dowiedział się o tym i zerwał z Gabrielle. Gdy Carlos i jego matka wyjdą z domu, Gabrielle zafunduje mu "długie pożegnanie". W łóżku przyłapała ich pani Solis, która specjalnie w tym celu wróciła taksówką do domu. Zrobiła zdjęcie i zaczęłą uciekać przed Johnem. Gdy wybiegła z domu na ulicę, została potrącona przez samochód. Taksówkarz zadzwonił na pogotowie. Gabrielle zmusiłą Johna do ucieczki zabrała teściowej aparat.
Rex i Bree wyznali dzieciom, że się rozwiodą. Andrew chciał mieszkać z ojcem. Danielle było natomiast wszystko jedno – zależało jej tylko na własnej łazience. Rex zaskoczył dzieci prezentami: syn dostał sportowy samochód a córka, pozwolenie na naukę w szkole modelek. Bree nie była zadowolona. Kiedy dzieci wróciły z przejażdżki, zastały swoje rzeczy przed domem. Matka powiedziała im, że zmieniła zamki. Mogli wrócić do domu, jeśli zrezygnują z prezentów. Andrew pojechał do ojca, ale ten nie chciał go przyjąć. Chłopak upił się. Gdy Bree wróciła wieczorem do domu po wypadku Juanity, znalazła go płaczącego w kuchni. To on potrącił teściową Gabi.

8. Guilty
Bree i Rex pomogli synowi zatuszować przestępstwo. Pozbyli się samochodu. Bree widziała jednak, że jej syn nie miał wyrzutów sumienia. Aby go ukarać, zorganizowała spotkanie z Solisami. Chciała wprawić go w zakłopotanie, ale nie udało się to jednak. Andrew martwił się jedynie o swoją przyszłość. Szkoda mu było też nowego auta.
Carlos i Gabrielle czuwali przy łóżku Juanity, pogrążonej w śpiączce. Gabrielle zdenerwowała się, kiedy przyszedł John z kwiatami dla jej teściowej. Chłopak powiedział jej, że wyspowiadał się z ich romansu księdzu Crowleyowi. Gdy przyszła rodzina Van De Kampów, Carlos oznajmił, że on i Gabrielle planują powiększenie rodziny. Gabrielle była zaskoczona.
Lynette próbowała się zrelaksować dzięki akupunkturze. Kiedy to nie pomogło, przyznała się, że brała leki swoich dzieci. Gdy wreszcie miała szansę się zdrzemnąć dzięki herbatce ziołowej, przyszli do niej skauci – Lynette zapomniała o ich zbiórce. Kobieta była bardzo zmęczona. We śnie odwiedziła ją Mary Alice i dała jej pistolet. Lynette zdała sobie sprawę z tego, że jest w nie najlepszym stanie.
Mike zaprosił Susan na romantyczne spotkanie, które miało szansę skończyć się dopiero rano;) Susan zgodziła się, ale zmieniła zdanie, gdy odkryła w kuchni Mike’a dużą ilość pieniędzy i pistolet. Będąc na piętrze, Susan wpadła w dziurę w podłodze. Musiała tak wisieć, dopóki Mike nie wrócił. Po tym jak ją wyciągnął, zauważył, że Susan szperała w jego rzeczach i wyrzucił ją z domu bez wyjaśnienia. Susan przyszła następnego dnia i przeprosiła. Mike nie chciał się tłumaczyć. Mówił, że jeśli ona mu nie ufa, to między nimi koniec. Wieczorem przyszedł do niej, aby wszystko wyjaśnić. Susan zaczęła go jednak tylko namiętnie całować i zaprowadziła go do swojej sypialni.
Paul chciał, aby detektyw zapytał Edie, dlaczego szantażowała jego żonę, zanim ją zabije. Detektyw, udając zainteresowanie kupnem domu, spotkał się z Edie. Spytał ją o papier i Edie powiedziała, że zabrała go pani Huber. To uratowało jej życie. Kiedy Paul dowiedział się, że winna jest pani Huber, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Sąsiadka przyznała się do szantażu i nie było jej przykro. Paul w akcie ataku furii udusił kobietę.

9. Suspicious Minds
Paul zakopał ciało Marthy Huber w parku. Natomiast w skrzyni, którą po śmierci żony wyrzucił do jeziora, znajdowały się poćwiartowane zwłoki kobiety.
Gabrielle postanowiła zorganizować pokaz mody, aby wspomóc pielęgniarki pracujące w szpitalu, w którym leżała jej teściowa. Jedną z modelek była Helen Rowland, matka John’a, która podziękowała Gabrielle za zatrudnienie jej syna. John przyszedł, aby pomóc w przygotowaniach do pokazu. Susan, przez przypadek, zauważyła pod stołem, że Gabrielle swoją stopą dotykała nóg Johna. Nie mogła uwierzyć, że jej przyjaciółka zdradza męża.
Henen, także przez przypadek, usłyszała rozmowę syna z przyjacielem. Wiedziała, że miał on romans z mężatką. Jej podejrzenia padły na Susan.
Podczas pokazu, za kulisami między kobietami doszło do bójki. Matka Johna zniszczyła sukienkę Susan. Gabrielle była zmuszona wyznać prawdę. Przyznała się Helen do romansu z Johnem.
Kiedy wieczorem pod jej dom przyjechała policja, Gabrielle sądziła, że pójdzie do więzienia. Policjanci zabrali jednak Carlosa. Powiedział jej tylko, że wrobił go jego szef.
Susan była zdziwiona tym, że Zach pisał do Julie. Córka przyznała, że to nie pierwszy taki list. Doktor poinformował Paula, że Zach uciekł z kliniki. Nikt nie wiedział, że ukrywał się u Julie. Ta pokazała Zachary'emu koc z napisem „Dana”. Zach powiedział, że, będąc dzieckiem, prawdopodobnie zabił swoją siostrzyczkę.
Lynette prosiła Toma o zatrudnienie opiekunki. W parku spotkała Claire, która przypadła jej do gustu. Zaproponowała jej pracę opiekunki u siebie.
Bree próbowała ukarać Andrew. Chciała zabronić mu pływać, ale Rex się nie zgodził. Bree odkryła, że jej syn palił marihuanę. Żądała od niego próbki moczu. Zniosła ją Rexowi na pole golfowe. Chciała by przeprowadził testy. Rex odmówił i rzekł, że cieszy się z powodu rozwodu, bo ma dosyć „popychania” go przez żonę. Bree wylała mocz na Rexa. Później dowiedziała się, że syn trzymał narkotyki w szafce przy basenie. Chciała je stamtąd zabrać, ale wpadła na lepszy pomysł. Anonimowo zawiadomiła szkołę i Andrew został wyrzucony z drużyny pływackiej.

10. Come Back To Me
Maisy Gibbons, znajoma Bree i Lynette, miała tajemnicę. Uprawiała seks za pieniądze. Jednym z jej klientów był Rex, który podczas sesji sado - maso dostał ataku serca. Kiedy Bree przyszła do szpitala, sprawdziła, że ona wezwała karetkę. Udała się do Maisy i spytała, czy ma ona romans z jej mężem. Maisy stwierdziła, że Rex wciąż kocha swoją żonę, ale są rzeczy, którymi nie może się z nią dzielić. Bree była wściekła na męża. Chciała się zemścić i wynajęła najlepszego adwokata, który miał "wypatroszyć" Rexa.
Carlos siedział w więzieniu, a Gabrielle miała kłopoty finansowe, ponieważ zamknięto jej konta Carlosa. Aby uniknąć odebrania jej majątku, ukryła większość mebli i cennych przedmiotów w garażu Bree. Carlos wyjawił żonie, gdzie schował paszport. Poprosił, by oddała go adwokatowi. Dokumenty, które znalazła by w skrytce miała spalić. Gabrielle postąpiła inaczej. Wrzuciła do kominka paszport, a dokumenty postanowiła zatrzymać.
Lynette, za namową Bree, kupiła małą kamerę, którą zainstalowała w ukryciu, w kuchni. Chciałą w ten sposób obserwować Claire - swą nową nianię. Jak się okazało, ta świetnie poradziła sobie z jej dziećmi. Lynette dała jej więc trudne zadanie: miała nakarmić chłopców brukselką. Claire poniosła porażkę, a Lynette była z tego powodu zadowolona.
Julie wciąż ukrywałą w swoim pokoju Zacha. Kiedy Susan przygotowywała się do erotycznego spotkania z Mike’m, usłyszała w domu czyjeś kroki. Podejrzewała włamanie i zaatakowała tajemniczego gościa prosto w głowę. Niestety, okazało się, że trafiła Mike'a. Z za jej pleców pojawił się Zach, którego Susan wysłała do domu.
Edie zgłosiła na policji zaginięcie Marthy Huber.

11. Move On
Siostra pani Huber, Felicia Tilman, przyjechała, aby pomóc w poszukiwaniach Marthy. Sądziła, że siostra nie żyje. Wkrótce został odnaleziony jej samochód. Paul, aby nie padły na niego podejrzenia, wrócił do parku i zdjął swej ofierze bransoletkę, którą podrzucił do garażu Mike’a.
Bree, pod naciskiem dzieci, zgodziła się, aby Rex wrócił do domu. Gdy kupiła leki, zauważa, że farmaceuta George Williams się nią interesuje. Zgodziła się z nim umówić. Kiedy przyjechał po Bree, ta zaprosiła go do środka. Rex mówił mu, że jego żona umówiła się na tę randkę tylko po to, by mu dopiec. Andrew miał pretensje do matki, że spotkała się z Georgem. Ta, w ferworze kłótni, powiedziała mu o romansie jego ojca. Bree nadal chciała rozwodu, ale wiedziała, że Rex pozostanie miłością jej życia.
Konto bankowe Carlosa było nadal zamrożone. Jeśli Gabrielle oddała by paszport, mąż wyszedłby z więzienia i wszystko wróciło by do normy. Gabrielle chciała go jednak ukarać. Prawnik doradził jej, aby poszukała pracy. Powrót do modelingu nie ułożył się jednak najlepiej, dlatego Gabrielle zdecydowała się wreszcie oddać nadpalony paszport.
Tom przyłapał Claire w środku nocy stojącą nago w kuchni. Nie wspomniał o tym żonie, która o całym zajściu dowiedziała się nazajutrz rano od niani. Lynette zauważyła, że je mąż wpatrywał się w biust Claire. Wymusiła więc na mężu by ją zwolnił.
Karl wyznał Susan, że zerwał z Brandi, z powodu jej zdrady. Ta zaprosiła go na przyjęcie urodzinowe Julie. W barze karaoke Karl pojawił się w towarzystwie Edie. Kobieta wyjawiła Susan, że całowała się z Karlem gdy ten był jeszcze mężem Susan. Susan była wściekła i podczas występu w barze, nakrzyczała na byłego męża. Następnego dnia, Karl przyszedł ją przeprosić. Powiedział, że chciałby do niej wrócić. Susan zdała sobie sprawę, że nic już do byłego męża nie czuje. Pobiegła do Mike’a, aby wyznać mu miłość. Natknęła się na policjantów, którzy wypytywali go o Marthę Huber.
Odcinki 12 - 17 (sezon I)
12. Every Day A Little Death
Po Wisteria Lane rozeszła się nowa wiadomość – znaleziono zwłoki Marthy Huber. Susan odwiedziła Felicię, która powiedziała jej o, przepełnionych szczegółami z życia sąsiadów, pamiętnikach siostry, które odda policji po tym jak je sama ocenzuruje. Susan obawiała się, że wyjdzie na jaw, iż to ona podpaliła dom Edie. Postanowiła się przyznać. Chciała pomóc Edie rozsypać prochy Marthy. Edie była wzruszona jej uprzejmością, ale kiedy Susan wyznała prawdę, rzuciła prochami pani Huber prosto w jej twarz. Następnie spryskała wodą z węża ogrodowego z Susan prochy Marthy na jej ogród, przed jej domem Susan. Mimo wszystko obiecała jej, że nie zawiadomi policji.
Lynette wciąż spóźniała się na lekcje jogi. Kiedy jej synowie wlepili bratu gumę we włosy, musiała mu ogolić głowę. Teraz wszyscy sądzili, że chłopiec miał raka, a Lynette miała ułatwiony dostęp do ćwiczeń. Prawda wyszła na jaw, gdy Lynette spotkała osobę, która wygrała z rakiem. Powiedziała przy wszystkich dlaczego jest łysy i przestała chodzić na lekcje jogi.
Carlos wyszedł z więzienia, ale nie mógł wrócić do pracy, bo był w areszcie domowym. Gdy Gabrielle wróciła z pracy, mąż próbował rozmawiać z nią o dziecku. Gabrielle nie chciała zajść w ciążę. Następnego dnia Carlos zamówił zapas pigułek antykoncepcyjnych i podmienia je na inne.
Noah Taylor, dla którego pracował Mike, zabrał mu pieniądze i mówił, że wynajmie kogoś innego. Miał pretensje do Mike’a, że nie zrobił żadnych postępów w sprawie odnalezienia jego córki, Deirdre. Starszy mężczyzna niedługo miał umrzeć z powodu raka mózgu i zależało mu na czasie. Mike przekonał go swoim zdjęciem z Deirdre, że doprowadzi sprawę do końca.
Bree spotykała się z Georgem, aby Rex był zazdrosny. Farmaceuta dał jej prezent – pistolet z II wojny światowej. Podczas lekcji strzelania George postrzelił się w stopę, gdy chciał pocałować Bree. Stracił środkowy palec lewej nogi. Bree odwiedziła go w szpitalu i powiedziała, że nie mogą się już spotykać, bo ona wciąż kocha Rexa.

13. Your Fault
Susan przyłapała córkę całującą się z Zachiem. Wspomniała o tym Paulowi, a ten oznajmił jej, że się wyprowadzą. Susan podsłuchała rozmowę telefoniczną Julie i Zacha. Chłopak wspomniał o Danie. Podczas szkolnej potańcówki Susan powiedziała Paulowi, że wie o wszystkim. Ten zapewnił ją, że to był wypadek.
Po zabawie Paul powiedział Zachowi, że nikogo nie zabił i Dana żyje. Młody Young obiecał ojcu, że nikomu nie powie prawdy, ale tylko jeśli się stąd nie wyprowadzą.
Susan zabroniła Zachowi spotykać się z Julie. Ten zrobił jej awanturę. Gabrielle odwiedzili rodzice Johna. Powiedzieli jej, że ich syn nie chce iść do college’u. Wolał pracować jako ogrodnik. Szantażem wymusili, aby Gabrielle namówiła go do zmiany zdania. Gdy Gabielle spotykała się z Johnem, ten poprosił ją o rękę. Następnego dnia Gabrielle zwróciła jednak pierścionek i orzekła Johnowi, że traktowała go tylko jako zabawkę. John zdecydował się na naukę w college’u.
Rex wciąż był zazdrosny o George’a. Ostrzegł farmaceutę przed spotkaniami z Bree.
Do państwa Scavo przyjechał Rodney, ojciec Toma. Lynette przyłapała go na kanapie z nieznajomą kobietą. Wyrzuciła swego teścia z domu za to, że nie czuł skruchy. Kiedy Tom wrócił do domu, wyznał Lynette, że nie jest zdziwiony romansem ojca. Podziwiał go nawet za dobrą kondycję. Tom chciał wnieść rzeczy ojca do domu, ale sam też wylądował na krawężniku. Lynette tłumaczyła się później, że zależy jej na pewności, że on jej nigdy nie zdradzi. Tom przysiągł jej, że przecież nie jest będzie się zachowywał jak Rodney. Wyznał jednak ojcu, że ma pewien sekret, o którym jego żona nie może się dowiedzieć.

14. Love is in the Air
Susan opowiedziała przyjaciółkom czego dowiedziała się o Zachu. Mówiła, że chłopak zabił kiedyś swoją młodszą siostrę, Danę. Kobiety nadal nie wiedziały, dlaczego Mary Alice powiedziała terapeucie, że nazywa się Angela.
Felicia odwiedziła Paula, ponieważ dostarczono jej kosz walentynkowy z napisem "Mary Alice" i na jednym ze zdjęć rozpoznała Mary Alice jako Angelę Forrest, swoją dawną koleżankę z pracy, sprzed 15 lat.
Gabrielle wciąż miała kłopoty z pracą modelki. Zdecydowała się przyjąć pracę w drogerii.
Bree i Rex są byli razem. Bree chciała jednak wiedzieć, jaki sekret mąż przed nią ukrywał. W końcu Rex zdecydował się wyznać prawdę. Opowiedział żonie o swoich masochistycznych fantazjach seksualnych i przyniósł do łóżka różne gadżety, m.in. kajdanki. Bree była zaniepokojona, ale wyraziła zgodę na uczestnictwo w tego typu zabawach.
Lynette, po wielu nie zbyt ciekawych prezentach, dostała od synów piękny kwiatek. Była zachwycona, dopóki Karen McCluskey, sąsiadka Lynette, oznajmiła jej, że został on jej skradziony. Lynette zmusiła chłopców przeproszenia Karen. Później starsza pani oskarżyła synów Lynette o kradzież zegara jej synka. Potrąciła też ich rowery swoim samochodem, które leżały na ulicy. Za to Lynette rzuciła w jej samochód i w nią jajkami. Tom odkrył wiele skradzionych rzeczy w domku do zabawy swoich synów. Chłopcy musieli wszystko zwrócić i przeprosić sąsiadów. Wśród tych przedmiotów Lynette znalazła coś, co zabrali z garażu Mike’a – zakrwawioną bransoletkę z wygrawerowanym napisem „Martha Huber”. Lynette pokazała ją Susan.
Susan i Mike zarezerwowali stolik w restauracji z okazji Walentynek. Mike, kontynuując śledztwo, włamał się do jednego z domów i został postrzelony. Nie chcąc martwić Susan, poszedł na randkę. Niestety, w skutek małego zamieszania, jego szwy zaczęły krwawić. Źle się poczuł i stracił przytomność. W szpitalu stwierdził, że sam się postrzelił podczas czyszczenia broni.

15. Impossible
Bree znalazła prezerwatywę w koszu z praniem. Podejrzewała, że Rex znów ją zdradza. Ten sądził jednak, że prezerwatywa należała do Andrew. Podczas kolacji, Andrew powiedział, że to była sprawka Danielle. Dziewczyna przyznała, że chciała uprawiać seks z Johnem, aby go odzyskać. On zerwał z nią dlatego, że ze sobą nie sypiali. Bree odwiedziła Johna i poprosiła go, aby brutalnie zerwał z Danielle, tak, by dziewczyna nie miała już nadziei.
Tom był zawiedziony, że nie dostał awansu. Kiedy jego kolega dostał atak serca, przed Tomem pojawiła się szansa. Jeśli został by wiceprezesem, zarabiał by więcej ale też częściej by wyjeżdżał. Lynette rozmawiała z żoną szefa. Przekonała ją, że awans Toma to nie najlepszy pomysł, bo ucierpi na tym ich życie rodzinne. W efekcie tego „sabotażu” Tom nie dostał upragnionego stanowiska.
U Gabrielle pojawił się nowy ogrodnik, Justin, który też chciał mieć z nią romans. Gabrielle odmówiła mu. Okazało się, że Justin chciał się jedynie przekonać, czy jest gejem, czy nie. Gabrielle pocałowała go namiętnie, ale chłopak nic nie poczuł. Gabi oświadczyła mu, że jest gejem.
Carlos był tak spłukany, że zaistniała groźba sprzedaży domu.
Zach zaprosił Julie na przyjęcie. Ona odmówiła a Susan zabroniła jej spotykać się z Zachiem.
Susan powiedziała przyjaciółkom o postrzeleniu Mike’a i bransoletce, którą synowie Lynette znaleźli w jego garażu. Te doradziły jej zadzwonić na policję. Mike został aresztowany. Kiedy Susan była przesłuchiwana, wyszło na jaw, że w noc gdy zginęła Martha Huber, była pierwszą nocą, którą Mike i Susan spędzili razem. Mike miał więc alibi.
Mike spotkał się z Noah Taylor, który obiecał mu pomóc.
Detektyw poinformował Susan o przeszłości Mike’a – handlował narkotykami i siedział przez 5 i pół roku w więzieniu za zabójstwo.
Julie poszła na przyjęcie pod nieobecność matki. Przekonała się też ostatecznie, że Zach nie jest normalny.
Susan zerwała z Mike’iem. Szukając Julie na przyjęciu Zacha, przyłapała Andrew i Justina jak całowali się w basenie.

16. Ladies Who Lunch
Maisy Gibbons została aresztowana za prostytucję. Wkrótce wyszedł na jaw fakt, że mia zeszyt, gdzie spisywała wszystkich swoich klientów. Bree bała się, że tajemnica Rexa wyjdzie na jaw. Odwiedziła Maisy w więzieniu i zaproponowała pieniądze za wykreślenie Rexa, ale ta nie zgodziła się. Podczas kolacji w country clubie, wszyscy dziwnie patrzyli na Van De Kampów. Bree zrozumiała, że nazwiska klientów Maisy zostały ujawnione. Postanowiła zrezygnować z członkostwa w klubie.
W domu Solisów pękła rura. Nie stać ich było na naprawę. Korzystali więc potajemnie z łazienek sąsiadów, a pranie robili w jacuzzi. Gabrielle ukradła nawet z palcu budowy domu Edie przenośną ubikację. Bree postanowiła jej pomóc. Dała jej pieniądze z opłat na rzecz country clubu na remont.
Synowie Lynette, Preston i Porter, byli podejrzani o to, że przynieśli wszy do szkoły. Nie zostali zaproszeni na przyjęcie urodzinowe Tophera Brennana. Lynette poszła więc do szkolnej pielęgniarki, aby dowiedzieć się kto był „pacjentem zero”. Później pojawiła się na przyjęciu Tophera i powiedziała jego matce, że jeśli nie powie wszystkim, że jej synowie są czyści, wyjawi prawdę, że Topher pierwszy miał wszy.
Paul postanowił nie sprzedawać domu. Poprosił Edie, która miała zająć się sprzedażą, o oddanie kluczy. Zgodziła się.
Susan była smutna po rozstaniu z Mike’m. Edie zabrała ją na drinka. Obie postanowiły wejść do domu Paula. Znalazły tam kasetę z napisem „Utah, Angela Award Party”. Nie udało im się jej obejrzeć, bo Paul wrócił do domu. Edie pocałowało go by umożliwić Susan ucieczkę.
Nazajutrz rano, Paul zauważył, że kaseta leżała między poduszkami na kanapie.

17. There Won't Be Trumpets
Juanita "Mama" Solis obudziła się ze śpiączki. Chciała powiedzieć Carlosowi o zdradzie Gabrielle. Szukając pomocy, spadła ze schodów i zmarła. Podczas pogrzebu Gabrielle wściekła się, że Carlos kupił kryptę dla matki a oni pewnie sprzedadzą dom. Wymusiła by Carlos poszedł do więzienia. Miał tam spędzić osiem miesięcy a Solis'owie zatrzymali by dom i odzyskali konta bankowe. Gabrielle dostała od szpitala odszkodowanie za śmierć teściowej. Nie powiedziała o tym mężowi.
Bree wciąż miała problemy z Andrew. Chciała go wysłać na obóz dla trudnej młodzieży. Rex nie zgodził się. Zmienił zdanie, kiedy Andrew kopnął matkę. Bree nazajutrz podziękowała mężowi za obecność i wsparcie.
Mike dał Susan list wyjaśniający wszystko o jego przeszłości. Ta bała się go otworzyć. Wkrótce jeden z pracowników Edie zaprosił Susan na randkę. Edie była temu przeciwna, ale Susan zgodziła się. Kiedy Edie zobaczyła ich razem, obraziła się na Susan, a pracownika zwolniła.
Lynette poznała Alisę, głuchoniemą matkę jednej z koleżanek syna. Zaprosiła ją z mężem Dennisem na kolację. Podczas posiłku mąż Alisy krytykował ją, wiedząc, że ta go nie usłyszy. Lynette była wstrząśnięta. Kiedy spotykali się znów na korcie tenisowym, Lynette powiedziała Dennisowi, aby lepiej traktował swoją żonę i nie mówił o niej złych rzeczy. Następnego dnia Alisa miała pretensje do koleżanki. Mąż ją opuścił i obwiniała za to Lynette. „Chciałam tylko pomóc” – broni się Lynette.
Carlos dowiedział się od dyrektora szpitala, o odszkodowaniu wypłaconym Gabi.
poniedziałek, 23 stycznia 2006
Odcinki 18 - 23 (sezon I)
18. Children Will Listen
Policja pytała Paula o dziecięcą skrzynię, którą kupił w sierpniu 1992 roku. Zach powiedział detektywom, że mieli taką, ale dawno ją wyrzucili, bo na nią skoczył. Dowiedział się, że znaleźli taką skrzynię. W środku były zwłoki młodej, poćwiartowanej kobiety. Paul wtłumaczył synowi, że był to prywatny detektyw, który chciał im odebrać chłopca.
Felicia zaprosiła do siebie Zacha i powiedziała mu, że znała kiedyś jego matkę i jego samego, gdy nazywał się jeszcze Dana.
Carlos był wściekły na Gabrielle, że nie powiedziała mu wcześniej o pieniądzach ze szpitala. Mógłby je przeznaczyć na swoją obronę. Gabrielle rzekła mu, że przynajmniej będą mieli pieniądze gdy on wyjdzie z więzienia. Carlos chciał, aby żona podpisała umowę post małżeńską, że się nie rozwiedzie z nim podczas jego odsiadki. Gabrielle nie zgodziła się. Wspomniała też, że dowiedziała się z papierów ze skrytki o tajnym koncie na Kajamnach.
Carlos postanowił zmienić konto. Teraz Gabrielle nie mogła go już szantażować. Carlos siłą zmusił ją do podpisania umowy. Zapłakana kobieta poszła do Johna by się z nim kochać.
Lynette umówiła się z przyjaciółmi na drinka. Zostawiła dzieci pod opieką Bree. Porter był niegrzeczny i dostałe klapsy na tyłku od Bree. Gdy Lynette dowiedziała się o tym, była zła, ponieważ ona nie biła swoich dzieci. Między paniami doszło do spięcia. Później, gdy synowie Lynette próbowali spłukać szczoteczki do zębów w toalecie, ta nastraszyła ich panią Van De Kamp. Podziałało, ponieważ chłopcy zaczęli ze strachu myć zęby.
Bree zastanawiała się, czy jest dobrą matką. Razem z mężem odwiedziła Andrew na obozie. Chłopak chciał widzieć tylko ojca. Kiedy weszła Bree, dowiedziała się, że jej syn jest gejem.
Lynette i Bree wkrótce przeprosiły się nawzajem.
Do Susan przyjechała jej matka, Sophie Bremmer. Zerwała ze swoim partnerem., Morty'm. Susan próbowała ich ze sobą pogodzić, ale nic z tego nie wyszło. Teraz Susan musiała mieszkać z "wyczerpującą jej energię" matką.

19. Live Alone And Like It
Sąsiadka Lynette, Karen McCluskey, straciła przytomność. Lynette wezwała karetkę i pojechała z nią do szpitala. Starsza kobieta, chcąc się odwdzięczyć, przyniosła jej lampę od Tiffany’ego. Lynette była zaniepokojona tym, że sąsiadka chciała się z nią przyjaźnić. Oddała więc lampę. Później jednak znów pomogła pani McCluskey z lekami na artretyzm i zabrała prezent z powrotem.
Susan miała pretensje do matki, że sprowadzała obcych mężczyzn do domu. Sophie próbowała ją umówić na podwójną randkę.
Ciało, które znaleziono w dziecięcej skrzyni należało do Deirdre, córki Noah. Mike dostał od przekupionego policjanta akta sprawy. Został przy tym pobity. Z dokumentów dowiedział się, że Paul Young miał taką właśnie skrzynię.
Bree próbowała „nawrócić” Andrew. Namówiła go, aby o swoich gejowskich skłonnościach porozmawiał z pastorem. Rex stwierdził, że rodzice powinni w takiej sytuacji wspierać syna. Kiedy Bree powiedziała Andrew, że obawia się, iż nie pójdzie on do nieba, ten zgodził się na rozmowę. Chłopak, na spowiedzi, powiedział duchownemu, że nie wierzy w Boga, a informacja o byciu gejem to był tylko pretekst, aby rodzice zabrali go z obozu. Postanowił być teraz dobrym synem, aby pewnego dnia zaszokować matkę czymś bardzo okrutnym. Będzie to jego zemsta.
Gabrielle wciąż kłóciła się z Carlosem. Nie pozwalała mu spać w swoim łóżku. Carlos zablokował jej karty kredytowe. Gabrielle przyjęła kartę od Johna, ale ta została szybko zablokowana przez jego rodziców, z powodu zbyt dużych wydatków. Gabrielle zdążyła tylko kupić sobie nowe buty, ale, dzięki swej urodzie, nakłoniła innego bogatego mężczyznę by zapłacił za nią w restauracji. Gabi pokazała pantofle mężowi, mówiąc: „Jestem ładną dziewczyną, a ładne dziewczyny nigdy nie są samotne”. Carlos zniszczył umowę, a żona pozwoliła mu wrócić do łóżka.

20. Fear No More
Zach chciał znów spotykać się z Julie. Rzucał w nocy kamykami w jej okno. Kiedy Susan otworzyła okno, by na niego nakrzyczeć, dostała kamykami w oczy i twarz.
Paul spytał Edie, co tak naprawdę robiła w jego domu tej nocy, gdy się całowali. Ta przyznała, że weszły tam razem z Susan, aby dowiedzieć się czegoś o Mary Alice i zmarłej Danie. Rozmowę usłyszy Mike, który pracował na budowie jako hydraulik. Poprosił Susan, aby trzymała się od Paula z daleka.
W kuchni Susan doszło do eksplozji. Wyglądało to jak wypadek spowodowany przez Sophie. Susan podejrzewała, że było ostrzeżenie od Paula, albo też zemsta Zacha, któremu Julie powiedziała, że nie chce być już jego dziewczyną.
Felicia przypomniała sobie rozmowę ze zmarłą siostrą o tym, że Angela Forrest (tak nazywała się Mary Alice) zniknęła z Utah wraz z dzieckiem narkomanki. Tym dzieckiem musiał być Zach.
Gabrielle chciała kupić nowy samochód. W aucie zrobiło jej się niedobrze i zwymiotowała do środka. Sprzedawczyni podsunęła Gabrielle pomysł, że może być w ciąży. Ta kupiła w aptece test ciążowy, a jego wynik był pozytywny!
Gabrielle odkryła też, że ktoś „majstrował” przy jej pigułkach antykoncepcyjnych. Podczas przyjęcia pożegnalnego dla Carlosa, Gabrielle przy wszystkich spoliczkowała męża i wykrzyczała mu, że przez niego jest w ciąży. Carlos był zadowolony. Susan podeszła do niej i Gabi wyznała, że może to być dziecko Johna.
Lynette odwiedziła Toma w pracy. Była zła, że pracowała tam też Annabel Foster, była dziewczyna Toma. Postanowiła zaprosić ją na kolację. Podczas niej dzieci pokazały Annabel rysunki swoje idealnej rodziny. Miało to być zarówno ostrzeżeniem dla Toma i byłej dziewczyny męża. Annabel zadzwonił telefon i oboje z Tomem musieli wrócić do pracy.
Rex i Bree spotykali George’a na pokazie kwiatów. George zaprosił Bree na wystawę bonsai. Rex nie zgodził się. Uważał, że farmaceuta wciąż kocha jego żonę. Kiedy Bree przyszła do apteki, George wmówił jej, że ma już nową dziewczynę, Ginger, która pracowała razem z nim. Bree zaprosiła więc oboje na przyjęcie Carlosa.
Podczas imprezy Rex wrzucił Georga do basenu. Ten pociągnął ze sobą Bree.

21. Sunday in the Park with George
Carlos przekonał Gabrielle, że to jego matka podmieniła jej pigułki. Gabrielle uwierzyła w to. Spotykała się z Johnem, któremu przekazała, że to on może być ojcem dziecka. John chciał porozmawiać z Carlosem, ale Gabrielle nie zgodziła się. Powiedziała, że dziecko będzie miało lepszą przyszłość z jej mężem. Nieświadomy Carlos chciał znów zatrudnić Johna jako ogrodnika.
Lynette martwiła się tym, że nie kochała się z mężem od 10 dni. Kiedy próbowali się do siebie zbliżyć, Tomowi przeszkadzał zapach jej koszuli. Następnego dnia Lynette kupiła seksowny strój pokojówki. Czekając na Toma, zasnęła w nim, wypięta na kanapie, gdzie znaleźli ją Tom ze swoim kolegą.
Morty Flickam oświadczył się Sophie. Przed wyjazdem matka wyznała Susan, że była u Mike’a i rzekła mu, że Susan bardzo go kocha.
Edie widziała jak Bree jadła lunch z Georgem. Sądziła, że mają romans. Bree próbowała się wytłumaczyć, ale Edie wypaliła jej, że i tak ma romans, skoro jest bardziej szczera z nim, niż z mężem.
Susan wynajęła prywatnego detektywa, aby dowiedział się czegoś o Paulu. Był to ten sam człowiek, który został wynajęty przez Paula. Poinformował go więc, że kobieta chce się czegoś dowiedzieć. Zaproponował mu wyjazd. Gdy ten odmówił, wspólnie ustalili wersję dla Susan: Mary Alice zmieniła imię, bo dostała je po krewnej, z którą się pokłóciła. Ona i Paul mieli też córkę, Danę Mary Young, która zmarła jako dziecko.
Susan uwierzyła w to, ale chciała, żeby detektyw sprawdził jeszcze Mike'a. Kiedy Susan otrzymała teczkę, była przerażona. Mike zabił policjanta. Na jednym ze zdjęć zauważyła Kendrę Taylor i pojechała do niej. Noah Taylor, okłamał ją, że sprawy wyglądały tak jak je przeczytała w teczce, ale Kendra wyznała Susan prawdę. Mike zabił policjanta w obronie własnej i chciał chronić Deirdre, siostrę Kendry. Susan pobiegła potem do Mike i rzuciła mu się w ramiona
Paul chciał wyjechać, ale Zach wciąż uporczywie nie zgadzał się. Ojciec podał mu leki nasenne. Gdy wyjechał z domu, Felicia wkradła się do środka, zobaczyła spakowane pudła i zabrała nieprzytomnego chłopaka do siebie. Zostawia Paulowi kartkę. Gdy ten do niej przyszedł, poinformowała go, że wie, iż to on zabił jej siostrę, która byłą świadoma porwania dziecka. Felicia chciał, aby Paul wyprowadził się i zostawił jej Zacha. Paul zgodził się. Gdy wyszedł, kobieta wyjęła spod blatu nóż i odetchnęła z ulgą.

22. Goodbye for Now
Mike zaproponował Susan wspólne mieszkanie. Ta z radością się zgodziła.
Zazdrosna Edie namówiła pozostałe koleżanki na „interwencję” w tej sprawie. Susan przekonała je jednak, że jest szczęśliwa.
Zach był wściekły, że ojciec odszedł zostawiając mu jedynie liścik i kilka rzeczy, w tym nową rękawicę do baseball'a. Felicia znalazła w rękawicy kartkę wyjaśniającą. Paul chciał się spotkać z synem w czwartek o północy na stadionie.
Felicia powiedziała o tym Mike’owi, który przyszeł do niej po tym jak Paul zostawił pod jej drzwiami karton. Miała nadzieję, że ten zabije Paula i tym samym zemści się za śmierć swojej ex-narzeczonej, Dierdry, oraz jej siostry, Marthy. Felicia dała mu też pamiętnik Marthy.
Kronikę znalazła w jego samochodzie Susan, która zaczęła wątpić w Mike’a. Julie przeczytała jednak zapiski pani Huber i odkryła m.in., że Martha szantażowała panią Young.
Gabrielle wykryła, że to Carlos podmienił jej pigułki. Odjechała spod domu, sugerując, że to nie on jest ojcem dziecka. Carlos wyśledził ją samochodem Edie do domu Johna i Justina. Sądził, że Gabrielle ma romans z Justinem. Zaatakował go i został aresztowany, także za złamanie warunków aresztu domowego. Justin był gejem, a Carlosa powiązano z pobiciem innego geja: montera kablówki. Groziło mu za to osiem lat więzienia. Carlos poprosił więc żonę, żeby skłamała przed sądem, że miała romans, aby mu pomóc.
Tom miał dość tego, że Lynette ciągle odwiedzała go w pracy. Lynette spotkała się więc ze swoją dawną koleżanką z pracy i poprosił, by zatrudniła Toma. Ta mówiła, że poszukuje kogoś bardziej drapieżnego. Lynette zaproponowała więc Annabel, której sie obawiała.
Następnego dnia Annabel dostała awans na wiceprezesa, na który wcześniej liczył Tom. Tom był wściekły na swojego szefa. Ten powiedział mu, że to Lynette zablokowała jego awans, mówiąc, że to zniszczy ich życie rodzinne. W efekcie Tom stracił pracę.
Bree odkryła, że George wciąż się w niej podkochiwał. Zerwała z nim znajomość. George włamał się do domu Van De Kamp'ów, podmienił leki na podwyższające ryzyko zawału i odkrył pudło z „zabawkami” Rexa. Gdy później spotkał Bree w sklepie, przekazał jej, że wszyscy wiedzą o jej łóżkowych „zabawach” z mężem i jego zdaniem Rex lubi o tym mówić. Bree pokłóciła się o to z Rexem, który dostał drugiego ataku serca.
Mike ogłuszył Paula na boisku.

23. One Wonderful Day

Kiedy Gabrielle, Susan i Lynette pojawiły się w szpitalu, zaalarmowane przez Danielle, Bree powiedziała im, że czuła się winna, ponieważ kłóciła się z mężem i to spowodowało atak serca. Teraz Rex potrzebował spokoju.
Przed operacją Rex przeprosił żonę, że był złym mężem. Bree pocieszała go, mówiąc, że wszystko będzie dobrze. Doktor podejrzewał, że Bree mogła próbować otruć męża, ponieważ poziom potasu w jego organizmie był zbyt wysoki. Rex nie chciał tego słuchać. Napisał jednak kartkę do żony, w której oznajmił, że jej wybacza.
Kiedy Bree czyściła sztućce weselne w domu, dostała telefon ze szpitala z wiadomością, że Rex zmarł. Chwilę póxniej dokończyłą czyszczenie sztućców i zaczęła rozpaczać.
Gabrielle zeznała w sprawie Carlosa. Oświadczyła, że kłamała mówiąc o romansie, aby wprawić go w złość. Kiedy sędzia został przekonany, John wyszeptał Carlosowi, że pobił niewłaściwego człowieka. Ten wściekł się i zagroził, że go zabije. Sytuacja obróciła się dla niego niekorzystnie, ponieważ każdy sądził, że skierował te słowa do Justina.
Tom poinformował Lynette, że zrezygnował z pracy i wie o jej "sabotażu". Teraz on miał zająć się dziećmi, a ona - pracą.
Edie przywitała się z nowymi sąsiadami, Afroamerykanką Betty Applewhite i jej synem Matthew. Kupili oni dom przez telefon i nie chcieli jej wpuścić do środka.
Zach zdenerwował się, gdy Felicia powiedziała mu, że jego ojciec nie wróci. Chłopak pobił Felicię kijem hokejowym i poszedł do Susan z rewolwerem. Susan była teraz jego zakładniczką. Zach sądził, że Mike zabije jego ojca i on miał zabić Mike'a.
Mike zabrał Paula do odkrywkowej kopalni wapna. Paul, gsy Mike pokazał mu zdjęcie jego i Deirdre, wyjawił mu sekret: 15 lat wcześniej narkomanka Dierdre sprzedała mu i Mary Alice dziecko. Mimo że zmienili nazwisko i przeprowadzili się, trzy lata później ona ich znalazła. Chciała odebrać im Zacha/ Danę. Po tym jak Deirdre pobiła pogrzebaczem Paula, Mary Alice przez przypadek, zabiła ją. Ciało ukryli pokroili i ukryli w dziecięcej skrzyni. Skrzynię z makabryczną zawartością wrzucili do dołu, gdzie betoniarka nazajutrz wylała beton pod basen. Mike spytał tylko ponownie czy Deirdre miała syna po czym, po chwili, odszedł zostawiając związanego i żywego Paula. Wrócił do domu, gdzie czekał na niego Zach.