Gotowe na wszystko - bohaterowie, streszczenia odcinków, uliczka, informacje, plotki oraz video

Najlepsze Strony Filmowe

Get Firefox!

wtorek, 18 października 2011
Odcinki 1 - 6

8.01 Secrets That I Never Want to Know

Bree, Susan, Lynette i Gabrielle wraz z Carlosem zakopali ciało Alejandra w lesie, daleko za Wisteria Lane. Na kilka sekund przed usypaniem grobu dowiedziały się, że mężczyzna miał przynajmniej jedną bliską mu osobę, ponieważ ktoś do niego zadzwonił na telefon komórkowy. Pomimo to przysypały jego zwłoki i przysięgły sobie, że nikt się o tym nie dowie. Miesiąc później wyrzuty sumienia zaczęły przerastać Carlosa. Udał się on do spowiedzi do ojca Dugana, ale nie wyjawił mu szczegółów swojego grzechu. Nakreślił mu tylko, że popełnił wielki grzech. Ksiądz doradził mu by wyraził skruchę i, jeśli chodziło by o zbrodnię, oddał się policji. Nie skorzystał z niej bo wiedział, że w sprawę były zamieszane niewinne sąsiadki. Susan natomiast oddaliła się o przyjaciółek. Mike zauważył to i podejrzewał, że albo on ją zawiódł, albo pokłóciła się z przyjaciółkami. Susan usilnie chciała powiedzieć Mike'owi prawdę, ale Gabrielle zabroniła jej tego. W trakcie szamotaniny za domem Solis, obie wpadły nawet do basenu. Gdy z niego wyszły, powtórzyły przysięgę z przed miesiąca. Lynette i Tom zdecydowali się ukryć fakt separacji przed Penny i Parkerem. Tom mieszkał na piętrze zewnętrznej kuchni Bree, ale co rano przybiegał do domu jak by nic się nie stało. Było tak przez cały miesiąc dopóki pewnej nocy Lynette przyśnił się nadgniły Alejandro wkraczający do jej sypialni. Poszła do kwatery Toma i tam się z nim przespała. Nazajutrz po poważnej rozmowie, małżeństwo zdecydowało ujawnić prawdę o stanie swego związku dzieciom. Renee natomiast zainteresowała się dobrze zbudowanym i przystojnym Australijczykiem, Benem Faulknerem (Charles Mesure), który właśnie wprowadził się do 4356 Wisteria Lane. Irytowało ją to, że odrzucił ofertę jej seks spotkania. Tymczasem Bree usiłowała pogodzić ukrywanie swojego uczestnictwa w zbrodni ze związkiem z detektywem Chuckiem Vance. Wraz z Gabrielle pozbyła się, samochodu Alejandra. Pojazd ukradziono co ucieszyło kobietę. Pomimo to Bree otrzymała list, taki sam jak 12 lat temu Mary Alice o treści: "wiem co zrobiłaś, robi mi się niedobrze, zamierzam powiedzieć". Kto go wysłał i dlaczego?

8.02 Making the Connection
Solisowie od niemal 40 dni się nie kochali. Gabrielle, za radą sąsiadek, zatrudniła striptizerkę by pobudzić Carlosa. Niestety usiłowania te spaliły na panewce. Gabi odesłała striptizerkę a zdenerwowany Carlos wykrzyczał żonie, że już nic nie wróci między nimi do normalności. Bree udała się z listem do więzienia, do Paula Young'a. Ten nie wiedział kto go wysłał, ale doradził tylko by pokazała go przyjaciółkom. Odwrotnie niż zrobiła to Mary Alice. Bree powiedziała o nim Gabrielle a ona uznała, że sąsiadka musi zerwać z policjantem, skoro ktoś jeszcze wie o losie Alejandro. Wkrótce też otrzymała telefon od Paula z więzienia, że to Chuck Vance był przy tym jak opowiedział o zamordowaniu Marthy Huber. Dowiedział się on tak o liście a Bree odwołała plan zerwania. Lynette i Tom zmierzali się ze swoją faktyczną separacją. Lynette narzekała, że on nie mógł odmówić Penny coli pełnej cukru i kazała Tomowi także mówić im "nie". Wkrótce Parker poprosił o pójście na imprezę do przyjaciela. Lynette podpuściła Toma a ten samodzielnie wyraził zgodzę na wyjście. Prywatka okazała się wielką alkoholową popijawą z której Lynette i Tom, zawiadomiony przez syna, zabrali Parkera pokrytego własnymi wymiocinami, do domu. Tom wyjawił, że tęskni za dziećmi i dlatego nie mówił im "nie". Wraz z Lynette uznał jednak, że dalej nie będą mogli tak robić. Susan chciała by ją ukarano za nieświadome zabranie wody gazowanej, palenie w szpitalu czy niesegregowanie śmieci. Dopiero dzięki starciu z policjantem, została zamknięta na kilka godzin. Susan zadzwoniła do Carlosa i razem poszli na kawę by porozmawiać o konsekwencjach ukrycia zwłok Alejandra. Renee dowiedziała się od Mike'a, że Ben lub pomagać staruszkom. Przekupiła Karen McCluskey by powiedziała Benowi dobre słowo o niej nowemu sąsiadowi. Opłaciło się to, ponieważ Ben zabrał Renee do domu seniora by pomogła w obsłudze kateringu. Po kilku godzinach Renee wyszła wściekła a Ben pobiegł za nią. Wyjaśnił, że też był kiedyś biedny i wie jak to jest mieć niechętny stosunek do charytatywnych działań. Odkryli coś wspólnego i resztę wieczoru spędzili w kuchni jej domu. Wcześniej Ben zaproponował Mike'owi pomoc w realizacji projektu budowlanego. Nie mógł go formalnie zatrudnić ze względu na jego kryminalną przeszłość.

8.03 Watch While I Revise the World
Carlos i Susan pewnej nocy wyszli porozmawiać o tym co przeżywają po ukryciu śmierci Alejandra. Mike zauważył to i dodał, że przecież przez wiele lat nie mieli nawet wspólnych tematów. Zaczął podejrzewać, że mają romans ponieważ Susan zataiła przed nim konieczność odbycia pracy społecznej po ataku na policjanta oraz to, że z aresztu odebrał ją Carlos. Mąż Gabi pomógł następnie Susan w jej pracy, ale oboje ukryli się w ciężarówce, gdy Mike przejechał obok. Wreszcie, gdy Carlos dostał w twarz od Mike'a, Susan i Carlos wyjawili prawdę o nocy, gdzie Alejandro padł martwy. Bree podejrzewała, że Chuck wysłał list z szantażem. Powiedziała o tym Gabi a ta kazała sąsiadce szpiegować swego chłopaka. Wkrótce Bree odkryła w teczce Chucka zdjęcie swojej dłoni na łóżku z miarką oraz tajemnicą paczuszkę z jej imieniem. Następnie Bree i Chuck wyszli razem do restauracji wraz ze śledzącą ich Gabi. Przyjaciółka Bree wykradła paczkę z marynarki Chucka i wraz z Bree odkryły, ze był to pierścionek zaręczynowy. Bree odłożyła paczkę niezauważenie do marynarki i zerwała z Chuckiem. Policjant był zdruzgotany oraz wściekły i obiecał kobiecie, że gorzko tego pożałuje. Do Lynette przyjechała siostra Lydia z narzeczonym Herbertem "Rashi" Brickmeyerem. Była odmieniona bo już nie użalała się nad sobą, nie piła wina i nie spożywała nałogowo lodów. Lynette nie uwierzyła w przemianę. Wdała się w zażartą kłótnię z Lydią, podczas której siostra Lynette wyjawiła, że cieszy się iż Lynette zepsuła swoje małżeństwo. Rashi usłyszał to i chciał się nawet zastanowić nad ślubem z Lydią. Lynette przekonała nazajutrz przyszłego szwagra by dał szansę jej siostrze. W domu obiecała Lydii popracować nad sobą by w dalszej perspektywie odzyskać Toma. Renee natomiast łaskawie zgodziła się pomóc Jenny w wyborze jej biustonosza ponieważ Lee bardzo ją o to prosił. Dziewczynka i sąsiadka bardzo się polubiły. Jenny, po tym jak Renee kupiła jej dodatkowo błyszczyk i doradziła w sprawach sercowych, zaczęła nawet myśleć, że dobrze było by mieć matkę. Lee bardzo to przeraziło. Renee podniosła go jednak na duchu, że sam z Bobem wykonują piękną pracę nad wychowaniem Jenny a ona jest tylko dzieckiem.

8.04 School of Hard Knocks
Do Bree przyjechała Danielle wraz z synem Benjaminem, ponieważ Leo, jej mąż, odszedł od niej. Po kilku dniach depresji i "załamania", Danielle oświadczyła matce, że ma świetny pomysł na biznes. Bree odstąpiła jej swoją zewnętrzną kuchnię i zainwestowała potrzebne pieniądze. Wkrótce, dzięki Renee, która także kupiła huśtawkę erotyczną, odkryła jednak, że do czego służą "przyrządy do ćwiczeń" produkowane przez jej córkę. Po kolejnej wielkiej kłótni, Bree wreszcie dostrzegła, że sama nie może oceniać innych odkąd ukrywała fakt zabójstwa Alejandra oraz, że jej dziecko ma szansę na wielką karierę. Przeprosiła ją i zgodziła się być jej cichym, wręcz niewykrywalnym partnerem biznesowym. Gabrielle była sfrustrowana systemem podrzucania dzieci do szkoły. Wdała się w wojnę z Daną, przewodniczącą komitetu rodziców i nauczycieli. Zmobilizowała kilka mam by przeciwstawiły się Danie, ale te wyłamały się z szeregu w zamian za utracony niegdyś przywilej odwożenia dzieci pod samą szkołę. Gdy Gabrielle odesłano na parking C, kilka kilometrów od szkoły, butnie odwiozła Juanitę pod samą szkołę. Niestety przypadkowo potrąciła Danę. W szpitalu, w zamian za brak sądowego oskarżenia, zgodziła się być prezesem komitetu. Susan, chcąc oddalić od siebie myśli o Alejandro, zaczęła uczęszczać na lekcje malowania u Andre Zellera. Ten nie był zachwycony jej pracami, ponieważ były pozbawione emocji i głębi. Susan, w akcie złości, namalowała przed nim obraz i go podarła, bo chciała mu udowodnić, że nie jest tylko "kurą domową". Zostawiła w jego mieszkaniu swoje portfolio i gdy przyszła je odebrać, Andre kazał jej zostać na lekcji. Renee zauważyła, że tom zaczął wybielać zęby i ćwiczyć. Powiedziała więc Lynette, że musi się z kimś spotykać. Dzięki Penny, której kupiła tablet z kamerą internetową, dowiedziała się , że Tom spotyka się z młodą blondynką imieniem Chloe. Była to instruktorka fitnessu. Udała się wraz z Renee się na zajęcia. Po nich, dzięki rozmowie z dziewczyną, doszła do wniosku, że Tom nie mógł by się z nią widywać na poważnie. Tom, który przyszedł po zajęciach, wyjaśnił, że spotyka się ale nie z Chloe, tylko z jej matką, Jane. Miał o tym powiedzieć Lynette na ich spotkaniu z terapeutą małżeńskim. Tymczasem na biurko wciąż zranionego Chucka trafiła paczka dokumentów, pośród których były akta osobowe zaginionego Alejandra.

8.05 The Art of Making Art
Na spotkaniu z terapeutą Tom wyznał Lynette, że jeszcze nie przespał się z Jane ale tego nie wykluczył. Owszem, nie wykluczał, że im się ułoży, ale chciał też poszukać kogoś kto go ponownie uszczęśliwi. Lynette powiedziała otwarcie, że też pójdzie na randki. Umieściła filmik w serwisie randek gdzie zaprezentowała swoją osobę. Nie spodobał się on Renee, która za to zabrała ją do baru. Lynette uświadomiła sąsiadce, że sama ma mężczyznę, który ją bawi i jest mądry czyli Bena. Dlatego Renee wyszła, zostawiając przyjaciółkę. Lynette po trzech nieudanych spotkaniach, w tym z przyjacielem jej synów, napotkała Scotta. Był to rozwiedziony ojciec dwóch córek. Poszła do niego do mieszkania i już się z nim pocałowała, ale po zdjęciu obrączki wpadła w płacz i nie mogła się przełamać by pójść z nim do łóżka. On zrozumiał to i pozwolił jej wyjść. Gabrielle miała zorganizować spotkanie gratulacyjne dla nauczyciela z ramienia komitetu szkolnego, gdzie niedawno została przewodniczącą. Spóźniła się na spotkanie i kobiety zostawiły ją same. Były też wściekłe, że Gabrielle spędza czas na masażach i nie ma problemów takich jak one. Po rozmowie z Carlosem, który to został poproszony przez Mike’a by nie rozmawiał z Susan a następnie upił się tequilą, Gabrielle zafundowała kobietom własne spa w sali szkolnej w zamian za przygotowanie spotkania. Panie skorzystały z oferty, ale nie zamierzały zrobić czegokolwiek dla Gabi. Dopiero gdy mąż zarozumiałej latynoski pojawił się kompletnie pijany przed nimi, kazały jej iść zaopiekować się Carlosem. Kobieta wylała do domowego zlewu wszystkie butelki z alkoholem. Susan na kolejnym spotkaniu z klasą malarza Andre Zellera miała namalować nagiego mężczyznę. Nie mogła wytrzymać z podziwu dla wielkości przyrodzenia modela. Dlatego Andre zdecydował, że sami uczniowie będą malować nago. Następnego dnia Susan weszła do klasy nago, gdzie reszta uczestników była ubrana. Andre twierdził, że wysłał maila, który odwoływał wcześniejszy pomysł. Susan go nie odczytała bo był wysłany na uczelnianą skrzynkę o której nie miała pojęcia. Dlatego zinterpretowała całe zajście jako kolejną próbę upokorzenia jej i zrezygnowała z lekcji Nazajutrz Andre przyjechał do jej domu i namówił ją na kontynuacje bo wiedział, że coś ukrywa i może to wydobyć. Jest też jak kolizja, która go zafascynowała. Bree od 5 tygodni nie uczęszczała do zboru. Pastor Sykes przyszedł do niej i zaproponował, dla odnowienia więzi z Bogiem, pomoc w jadłodajni dla ubogich, przy Benie Faulknerze. Bree zaczęła tam gotować swoje dania przez co stołówka zamieniła się w miejsce towarzyskich spotkań studentów. Sykes upomniał Bree i kobieta, na oczach Bena, wyprosiła wszystkich. Ben poprosił Bree by pomogła mu przekonać radę miejską na wydanie pozwolenia w sprawie jego budowy ośrodka dla ubogich. Zabieg się udał, lecz wkrótce przeraził Bree. Budynek miał stanąć nad grobem Alejandra.

8.06 Witch's Lament

Susan została stażystką Andre. W rzeczywistości miała zaopiekować się jego synem z krótkiego małżeństwa z bogaczką, Jasperem. Chłopak był w niemal identycznym wieku co syn Susan, ale nie obchodził święta Halloween, które ponownie zawitało na Wisteria Lane. Susan przekonała Andre do obchodzenia święta poprzez ukrycie obrazu, któremu poświęcał energię i czas. Ojciec Jaspera, który do nich dołączył i pomimo zabawy jaką mieli chłopcy, nadal był zamknięty i zgorzkniały. Susan uznała, że go nie polubi i oddała mu obraz. Andre później wszedł do domu Susan i tam wyjawił jej, że bycie artystą to dar lub przekleństwo, bo pochłania człowieka i zabiera rodzinę, przyjaciół oraz wszystko inne. Ben przyszedł do Renee i wybłagał u niej na kolanach randkę w dniu Halloween, po 14-dniowej przerwie w ich spotkaniach. Renee kupiła w chińskiej dzielnicy Fairview damski afrodyzjak. Niestety wzięła go za dużo i w dzień ich randki oraz przewidywanego pierwszego stosunku seksualnego dostała uczulenia. W szpitalu wyznała, że zrobiła to, ponieważ ten dzień miał być dla niej wyjątkowy bo nikt inny, od czasu jej rozwodu, nie był tak bliski jej sercu. Penny przyjechała pod dom matki na uliczkę wraz z ojcem i Jane. Powiedziała Lynette, że Jane uszyje dla niej kostium łabędzia. Lynette delikatnie odmówiła, proponując, że sama uszyje kostium w ramach tradycji matek i córek. Niestety, szycie jej nie szło. Dlatego skorzystała z pomocy znajomego Renee, ubogiego narkomana oraz kostiumografa. Ten uszył dla Penny strój kocicy w którym wyglądała jak członkini The Pussycat Dolls. Na szczęście Jane, która w wieczór Halloween przyjechała do domu Lynette wraz z Tomem, uratowała sytuację. Zaproponowała, że poszuka spódnicy po czym przy Lynette doszyła ją do stroju. Jane zrobiła to w ramach przyjacielskiej przysługi. Lynette natomiast sama poprosiła ją o to by odeszła od Toma skoro jej małżeństwo się rozpadło. Mąż Jane zostawił ją dla szwedzkiej au pair, gdy jego córka, Chloe, miała 13 lat. Jane odmówiła bo wiedziała, ze słów Toma, że Lynette cały czas szukała okazji do walki i nie podda się w odzyskaniu męża. Dodała też, że jej własny były mąż też był taki i gdy spotka się na swej drodze przeciwieństwo, człowiek trzyma się go. Gabrielle namówiła Carlosa na spotkanie Anonimowych Alkoholików. Carlos poszedł na nie, ale chwilę potem wyszedł bo nie był przekonany. W noc Halloween, w jednym z dzieci, zobaczył Alejandro z cieknącą mu z głowy krwią. Pobiegł do aktówki i zaczął pic schowaną tam wódkę. Natomiast Bree powiedziała Gabrielle o planach Bena budowy osiedla w lesie, nad grobem Alejandro. Van De Kamp próbowała powstrzymać Bena, insynuując niechęć do budowy wśród mieszkańców, poprzez rzucanie własnymi jajkami w jego okno. Dowiedziała się przez przypadek, że w poprzednim miejscu planowanej budowy ekolodzy odkryli zagrożone wymarciem żaby. Bree i Gabi próbowały je przewieźć do lasu, ale płazy im uciekły. W końcu Bree i Gabi, wraz z namówioną do tego Lynette, udały się do lasu by wykopać same zwłoki i zatopić je w jeziorze. Przez chwilę jakiś mężczyzna je śledził z latarką, a gdy zniknął, odkryły, że ktoś zdołał już wykopać zwłoki Alejandro i zostawił pusty dół.

Odcinki 7 - 12

8.07 Always in Control
Lynette, widząc jaki Jane i Penny maja dobry kontakt ze sobą, postanowiła nastawić nieprzychylnie swą córkę do dziewczyny Toma. Wmówiła jej, że Tom wprowadzi Jane do „rodzinnego obrazka” i chce ją ukraść tak jak ojca. Działanie to dało efekt i Penny nie chciała już przebywać z tatą. Niestety, wkrótce zrozumiała, że zastosowanie się do rad Renee, będzie mogło słono kosztować relacje Toma i jego córki. Tom przyjechał bowiem do Penny i ustanowił dla niej wspólne spotkania we dwoje na boisku na które Penny nie przyjeżdżała. Lynette przywiozła swą starsza córkę i sprostowała jej wszystko co wcześniej powiedziała. Natomiast po spotkaniu z sąsiadkami, podczas którego Bree przedstawiła rozwiązanie sprawy z ciałem Alejandra, okazała wściekłość na dziewczyny za zatajenie przed nią listu z szantażem Bree. Andre Zeller, nauczyciel Susan, nakazał jej by namalowała coś krwistego, ciekawego i zaskakującego a nie tylko dobrego pod względem technicznym. By była taka jak jej koleżanka Amy Yamada. Przyszła wieczorem do jego mieszkania z wyznaniem, że ją złamał. Przy okazji nakryła Andre, że sypia z Amy. Wiedziała, że cokolwiek namaluje, on to znienawidzi. Dlatego spytała się co ma zrobić, by brał ją na poważnie. On odpowiedział, że za każdym razem kłamie, gdy nie maluje strachu, który jest w niej i gdy udaje, że nie przejmuje się opiniami innych. Gdy chciała wyjść, dodał, iż sądził, że ona coś ukrywa a obecnie zastanawiał się, czy jest w niej cokolwiek. Dał jej najwyższą ocenę na zajęciach, ale zakazał przychodzenia na nie. Po rozmowie z mężem i przyjaciółkami, Susan dowiedziała się o dalszym losie zwłok Alejandra oraz liście z szantażem do Bree. W akcie furii namalowała obraz 4 kobiet nad płonącym i unoszącym się lekko szkieletem nad dołem z ziemią. Odwzorowała sytuację sprzed 2 miesięcy. Dzieło bardzo spodobało się nieświadomemu niczego Andre. W trakcie kolacji Gabrielle z dziewczynkami, Juanita zapytała czy zaplanują wakacje letnie już podczas jesieni. Razem z Carlosem zastanawiała się co się stanie gdy pójdą do więzienia. Postanowili ustanowić Boba i Lee opiekunami dziewczynek na wszelki wypadek. Nazajutrz udali się do nich z tym pomysłem. Przekonywali ich, że Juanita i Celia zmieniły się z małych „potworów” w oczytane i kulturalne dzieci. Bob i Lee, początkowo niechętni, zaproponowali kolację na następny wieczór by się przekonać o prawdziwości zapewnień. Gabi i Carlos się zgodzili. Gabi przeprowadziła szybki trening córek, który spalił na panewce. Osiągnęła swój cel poprzez pieniężne przekupstwo Juanity i cukierki dla Celii. Wieczór udał się, ale Juanita napisała na garażu „geje są głupi” co wszyscy zauważyli. Juanita nie wiedziała dlaczego to napisała, ale spytała się matki czy ojciec jest chory bo częściej śpi i jest smutny w głębi serca. Gabi zaprzeczyła jakoby coś było źle, ale Juanita drążyła temat bo chciała wiedzieć dlaczego rodzice chcą ją z Celią oddać do Boba i Lee. Gabi zapewniła córkę, że to tylko zabezpieczenie i przyrzekła zaplanować wakacje. Natomiast na wspólnym spotkaniu dziewczyn w sprawie Alejandra, wypaplała Susan i Lynette tajemnicę listu jaki dostała rudowłosa przyjaciółka. Bree, w noc Halloween, została zmuszona przez Gabi i Lynette do dyskretnego wykrycia u Susan czy to ona wykopała zwłoki. Krótko potem przyszła do niej i już miała się zapytać o to, gdy wszedł Mike i powiedział, że Ben odwołał budowę. Bree przyjechała z koszem jedzenia do Bena aby uczcić pierwszy dzień tworzenia konstrukcji. Mężczyzna był zmartwiony ponieważ jego pracownicy, na podstawie próbki gleby, odszukali ciało na terenie budowy. Nie zgłosił jeszcze tego policji bo wiedział, że zamkną miejsce znalezienia zwłok oraz straci dużo czasu i pieniędzy. Bree podsuwała mu pomysły jak pozbyć się ciała ale Ben poszedł powiadomić służby. Bree pobiegła na miejsce dołu. Tam przyznała się Benowi, że człowiek ten był okropny, skrzywdził kogoś jej bliskiego i pomogła ukryć ciało przyjacielowi, który zabił denata. Teraz poprosiła sąsiada by nie zgłaszał tego faktu na policję, ale odmówił. Dopiero po wizycie Chucka Vance'a, który przypomniał sobie, że podczas ruchomego przyjęcia 2 miesiące wcześniej Alejandro ich mijał, Ben zmienił zdanie. Widział, że Chuck wręcz zamierza nękać Bree dlatego postanowił poprosić Mike’a, który chciał wiedzieć jak najmniej, by pozbył się ciała. Delfino, wykopał dół pod jednym ze skrzydeł budowli Bena gdzie umieścił ciało. Wygładził ziemie nad nowym grobem zmarłego i miejsce to, w ramach budowy osiedla, zalano betonem.

8.08 Suspicion Song
Andre postanowił przedstawić swoim uczniom swego marszanda i odkrywcę jego talentu, Felixa Bergmana. Przyszedł on do klasy i nie akceptował prac studentów, dopóki nie zobaczył obrazu Susan ilustrującego pochówek Alejandra, który namalowała tylko do Andre. Był nim zachwycony i zaproponował jej wystawienie obrazów w jego galerii. Susan się nie zgodziła i nie pomogła nawet wizyta Andre w jej domu. Felix i nauczyciel Susan wystawili obrazy w galerii bez wiedzy żony Mike’a, którą to zaprosili do galerii. Susan była wściekła i zrozpaczona. Próbowała zdjąć obrazy i nawet oblać je winem, które okazało się zastygłym eksponatem. Zadzwoniła do Bree i Gabi a one wykupiły pięć obrazów za 10 000 dolarów. Zanim je zdjęto, zobaczył je Chuck Vance, który szybko poskładał fakty. Rozpoznał postacie z obrazu jako cztery przyjaciółki z Wisteria Lane. Dopasował namalowany świecznik jako narzędzie zbrodni. Domyślał się też, że zobrazowany szkielet to poszukiwany przez niego zagubiony mężczyzna, Alejandro. Był bardzo blisko rozwiązania sprawy, ale zdecydował się poczekać, aż „królowa śniegu”, czyli Bree, popełni błąd. 13 listopada 2016 roku przypadła 22 rocznica ślubu Toma i Lynette. Żona Toma, za namową klientki firmy dekorującej, prowadzonej z Renee, postanowiła się zmienić. Tom przez to też się miał zmienić i tak mieli by wrócić do siebie. Renee odciągała ją od tego planu, ale Lynette otrzymała kwiaty w rocznicę ślubu. Ubrała się też w sukienkę, napuszyła oraz skręciła włosy, kupiła szkocką whisky, by ją jak co roku wręczyć mężowi, i tak udała się do hotelowego pokoju Toma. Weszła do niego dzięki kluczom Penny ale wkrótce musiała się schować pod łóżko bo do pokoju wkroczyli Jane i Tom. Gdy mieli już się kochać, Lynette im przerwała. Jej wysiłki poszły też na marne ponieważ dowiedziała się od Toma, że sam zapomniał o rocznicy a kwiaty dostała tylko dzięki zleceniu od niego do kawiarni. Obiecał, że skasuje działające corocznie od 12 lat zamówienie z samego rana a wieczorem Lynette odłożyła obrączkę do pudełka z biżuterią. Carlos z powodu swojego nadmiernego picia, nie mógł spełnić swoich obowiązków w firmie. Gabi przyjechała do firmy ponieważ potrafiła podrobić jego podpis. Na miejscu dowiedziała się, że do miejsca pracy zmierza jeden z największych klientów Carlosa, Frank Sweeney. Gabi próbowała go zatrzymać i zabawić, dopóki nie przyszedł inny pracownik Carlosa, Geoffrey. Spotkanie Franka i Geoffrey’a udało się a po nim Gabi zwierzyła się mężczyźnie, że Carlos za dużo pije i dlatego nie przyjechał. Natomiast w domu, Carlos przekazał jej, że żmija – Geoffrey podkrada klientów Carlosa bo niedługo skończy mu się umowa.  Gabi próbowała wszystko naprawić i była wściekła na Geoffrey’a. Ściągnęła też Franka na jego żądanie, do domu, do małżonka. Frank pokazał Solisowi plakietkę AA i dodał, że od 14 lat nie pije. Przekonał Carlosa do tego, że tylko przyznanie się do błędu i terapia ocali go. Zapewnił mu też miejsce w klinice, gdzie sam kiedyś się leczył. Bree w nocy usłyszała huk w swym domu. Zadzwoniła na policję i zeszła z bronią na parter, gdzie obok otwartych drzwi stał już Chuck. Drwił z tego, że pamiętała o tym, że zamknęła drzwi, ale nie mogła sobie przypomnieć o mężczyźnie z Oklahomy, czyli nieznanemu Chuckowi z imienia, Alejandro. Zapewnił swą byłą dziewczynę, że będzie mieć na nią oko. Wkrótce Van De Kamp poszła do Gabi porozmawiać o tym, że Susan i Lynette się do niej nie odzywają. Już miała powiedzieć, że Chuck ją śledził i nabiera coraz większych podejrzeń, ale wszedł Carlos będący na kacu i nie chciała jej denerwować. Chuck znowu przyjechał do Bree, do której dotarło, że mężczyzna rzeczywiście ją śledzi, skoro wiedział gdzie była przedpołudniem. Spytał się o samochód który to zniknął dzięki Gabi i Bree, pod przykrywką wizyty u cioci Shirley. Podejrzewał, że to nie ona zabiła, ale chroniła jednego z przyjaciół, który to zrobił. Bree przyznała się, że zawsze będzie chronić przyjaciół, bo się na nich nie zawiodła.  Była też zmęczona gierkami policjanta i kazała albo się aresztować, albo wynieść się mu z jej ulicy. Chuck pojawił się ponownie w galerii na wystawie obrazów Susan. Przedstawił Gabi, Bree i Susan bardzo wyraźnie co one przedstawiają. Gdy odszedł, Bree wyznała dziewczynom, że ktoś zgłosił Alejandra jako zaginionego a funkcjonariusz uważał, że zostały w to zamieszane. Gabi i Susan były wściekłe na Bree za kolejne sekrety i odwróciły się od niej. Dlatego też Bree sięgnęła po fałszywego „jedynego przyjaciela”, białe wino chardonnay.

8.09 Putting It Together
Chuck wezwał Susan, Gabrielle i Lynette na komisariat w sprawie poszukiwanego mężczyzny. Wypytywał się Susan dlaczego namalowała obraz oraz wraz z Lynette i Gabi czy znają Ramona Sanchez, ojca dwóch córek. Cała trójka zaprzeczyła, ale Chuck przy Gabrielle, zauważył, że problem alkoholizmu u Carlosa jest nowy. Gabi skłamała mu, że ją zdradził i dlatego teraz powstał ten problem. Chuck spytał się czy jeśli pojedzie do niego to otrzyma taką odpowiedź. Gabi potwierdziła to po czym natychmiast udała się do centrum leczenia uzależnień. Powiedziała mężowi co ma przekazać Chuckowi. Carlos był na niego bardzo wściekły, ale obiecał, że skupi się na odwyku. Chuck przyjechał do Bena Faulknera. Ostatni sygnał z telefonu komórkowego zaginionego Ramona dobiegł gdzieś z okolic budowy Bena. Zagroził mu, że zamknie go w areszcie na 2 tygodnie lub miesiąc oraz ze spokojem zorganizuje nakaz sądowy do poniedziałku. Bree dowiedziała się od Gabrielle o przesłuchaniach i przyjechała do Chucka. Chciała by spisał jej zeznania w zamian za zostawienie w spokoju jej przyjaciół. Chuck odmówił bo chciał zranić bardzo boleśnie Bree. Przypomniał też jej, że sama kiedyś powinna przejąć jego układ o małżeństwie i ochronie do końca życia. Później przyjechał do Gabi. Na podstawie reakcji kobiet, a zwłaszcza Gabi, która drwiąco uśmiechnęła się na widok zdjęcia mężczyzny, zagłębił się w jej przeszłość. Odkrył przy tym, że Ramion Sanchez, mieszkający niegdyś w Oklahomie to Alejandro Perez. Gabi próbowała się wykpić, że ledwie co cokolwiek widać na kserze gazety, ale Chuck ostrzegł ją, że nie powinna niczego mówić. Kazał jej przyjść nazajutrz na komisariat a jeśli nie, zagwarantował jej patrol z autem jako eskortę. W tym samym czasie Susan spanikowała i postanowiła się przenieść za radą mentora swego niedawnego nauczyciela Andre, Felixa Bergmana (Leslie Jordan), do Nowego Jorku na kilka tygodni, zanim trafi do więzienia. Felix na prośbę Susan załatwił jej czek za sprzedane niedawno obrazy, szybciej niż w normalnej procedurze. Mike był na nią wściekły. Bree natomiast postanowiła pojechać do motelu z winem i rewolwerem by tam ewentualnie popełnić samobójstwo. Na miejscu ujrzała ducha Mary Alice, który powiedział jej, że nie jest nieszczęśliwa, a świat Bree rozpadł się bo wszystko się zmienia. Tej samej nocy Carlos wypisał się z centrum odwykowego. Nie był on w nastroju do zatrzymania. W międzyczasie czasie Lynette, dzięki Chloe, powiedziała Tomowi, że uczestniczyła w morderstwie co zakłóciło wspólny, planowany lot Toma i Jane do Paryża. Renee natomiast poczuła się zazdrosna o Bena gdy ten odwiedził Bree po samotnej, zakrapianej alkoholem, nocy. Wściekła się, gdy Chuck nazwał Bree przy niej i Benie, dziewczyną jej chłopaka. Za dobrą radą Karen McCluskey, chciała go uwieść w skórzanej sukience i szampanem, ale nie zastała go w domu. Dostrzegła jednak Bree jak wyjechała spod własnego domu w nieznanym jej kierunku. Tej samej nocy, Chuck ze stacji benzynowej zadzwonił na automatyczną sekretarkę Bree. Powiadomił ją, że jego nieoficjalne śledztwo oficjalnie się rozpocznie i ma się zjawić u niego z adwokatem nazajutrz rano. Kilka sekund później detektyw został potrącony przez auto, podobne do samochodu jego byłej dziewczyny.

8.10 What's to Discuss, Old Friend
Renee pojechała za Bree do motelu. Wdarła się do pokoju wyważając drzwi bo sądziła, że sąsiadka jest z Benem. Zauważyła rewolwer na stole i po kartce wyjaśniającej zrozumiała, że Bree chciała się zabić. Nazajutrz wprowadziła się do Bree i usunęła z jej domu wszystkie noże, żyletki, sznurówki, tabletki i środki przeczyszcząjce. Bree nie chciała powiedzieć sąsiadce dlaczego chciała się zabić. Nie uważała jej także jako przyjaciółki bo nigdy nie prowadziła z nią poważniejszej rozmowy. Renee stwierdziła, że Bree nie ma przyjaciół bo najwidoczniej jej niezależny na nich skoro była gotowa ich zostawić oraz, że sama nie przejdzie przez to jeszcze raz. Na pogrzebie Chucka Bree usłyszała od Renee, że jej matka się zabiła gdy była w wieku szkolnym a sama Van De Kamp uznała, że uratowanie życia czyni ją najlepszą przyjaciółką jaką miała. Wkrótce Bree otrzymała list na takim samym papierze co pierwszy, z napisem „nie ma za co”. Tom był wściekły na żonę, że uczestniczyła w ukrywaniu zwłok ale zobowiązał się jej pomóc. Powiedział Bobowi o tym ale wiadomość o śmierci Chucka, usłyszana przez radio, zmieniła sytuację i nieb był już potrzebny. Pomimo to wraz z Bree doszły do wniosku, że ktoś inny może wiedzieć o tym co zrobiły a śmierć Chucka wcale nie była przypadkowa. Wraz z mężem udała się na pogrzeb policjanta. Podziękowała mu za wszystko i zaprosiła na rodzinny wieczór kinowy w domu. Przyniósł pizzę ale na grubym cieście której Lynette nie znosiła. Wypomniała mu to ale pożałowała tego. Wyjaśniła, że zrobiła tak tylko dlatego, że czuje się nieważna dla niego skoro od 23 lat ignoruje to jaką pizzę lubi. Lynette kazała mu pojechać do Paryża do Jane skoro jest dla niego dobra. Inaczej zastanawiał by się czy by go uszczęśliwiła. Susan chciała jechać do Nowego Jorku by rozpocząć życie wielkiej artystki. Mike się sprzeciwił a sąsiadki przyszły do niej z wiadomością o śmierci Chucka. Pomimo to nadal  była spięta i nieobecna. Mike wyklarował jej, że każdy, nie tylko ona, ma sekrety. Na pogrzebie, po spotkaniu z ciocią Chucka, spytała się Gabrielle jaki pseudonim miał Chuck. Odpowiedziała, że Ramon Sanchez i zdecydowała się pojechać do jego rodziny. Chciała im ulżyć w bólu bo sądziła, że rozpaczają po nim. Sama też uważała, że to jedyny sposób by wrócił do normalności. Gabrielle nie mogła znaleźć męża po tym jak się wypisał z odwyku. Z wiadomościach zauważyła informację o śmierci policjanta Vance. Na spotkaniu z przyjaciółkami uparcie twierdziła, że był to przypadek. Odwiedziła też posterunek policji i chciała wysondować co policja wie. Upewniono ją, że to nie był wypadek bo sprawca nie hamował i musiał polować na ofiarę. Carlos leżał w ich sypialni ale nie pamiętał co robił poprzedniej nocy. Zaprzeczył jakoby zabił Chucka. Chciała sprawdzić czy na samochodzie są ślady ale garaż był pusty. Na pogrzebie usłyszeli od jednego z policjantów, że kompletnie wstawiony Carlos zgłosił się na policję i chciał się przyznać do uderzeniu kogoś świecznikiem. Wiadomość o śmierci byłego chłopaka Bree rozpętała chaos po którym zniknął. Gabi uprzejmie i kłamliwie sprostowała sytuację, że był to element ich walk domowych, gdzie Carlos oddał jej po tym jak go uderzyła kijem baseballowym. Policja znalazła samochód Carlosa zostawiony na policyjnym parkingu. Gabi powiedziała, że kocha męża i sobie ze wszystkim poradzi, gdy będzie na odwyku. Dodała jednak, że jeśli kiedykolwiek będzie się chciał przyznać do czegoś policji bez ustaleniem to z nią, pochowa kolejne ciało w lesie.

8.11 Who Can Say That's True?
Bree podzieliła się nowiną o nowym liście z Gabrielle i Lynette. Obie zauważyły, ku oburzeniu Bree, że nadawca musi mieć coś wspólnego z adresatką skoro przesyłki trafiają tylko do niej. Gdy Bree udała się do domu, nieznany mężczyzna w wieku 40-50 lat, z tylko widoczną dłonią na kierownicy, obserwował Bree. Renee zabrała Bree do baru, gdzie rudowłosa sąsiadka siedziała kilka godzin sztywno i samotnie. Po jakimś czasie podeszła do Bradleya i kilka kieliszków wina później pojechała z nim do jego domu. Rozebrała się w basenie i chciała się z nim kochać, dopóki jego szef nie przyjechał do własnego domu, do którego Bradley się włamał. Wyszła z basenu i zakryta materacem uciekła z rzeczami w ręku. Opowiedziała Rene co się stało a ta zauważyła, że uwielbia o tym mówić i stała się niegrzeczną dziewczynką. Bree zaprzeczyła, ale udała się do baru gdzie poznała kolejnego mężczyznę z którym zdecydowała się spędzić noc. Tajemnicy obserwator znowu widział Bree gdy wychodziła z lokalu. Susan Delfino wyjechała z Fairview. Na miejscu nie wiedziała jak wejść do środka ale na jej szczęście agentka nieruchomości, Connie Thomas,  wprowadziła ją bo rodzina Alejandro chciała sprzedać dom. Susan usłyszała od niej, że kobieta, pomimo drugiej pracy, nie mogła związać końca z końcem. Claudia przyszła do domu i była zła na Connie, że rozpowiada takie rzeczy. Gdy kobieta wyszła, Susan powiedziała, że szuka czegoś większego po czym kupiła kilka klocków Lego od Claudii, wmawiając jej, że pochodzą z pierwszej fazy produkcji i bardzo jej na tym zależy. Wręczyła jej czek z własnym adresem i prosiła by go przyjęła w razie gdyby mąż nie przyjechał. Za plecami Claudii dostrzegła przejętą i trochę nieśmiała twarz Marisy, około 15-letniej pasierbicy Alejandra. Susan wyszła, ale do wieczora zaczekała przed domem i gdy nastolatka wyszła wynieść śmieci, powiedziała jej, że ojczym już nigdy jej nie skrzywdzi po czym wróciła do rodzinnego miasta. Natomiast dziewczyna powiedziała o tym matce a ta spojrzała na czek z napisem „4353 Wisteria Lane, Fairiew, Eagle State”. Ben zaczął mieć problemy finansowe na swojej budowie. Zignorował nawet przez to Renee, która wbrew swemu zachowaniu, zatęskniła za nim. Udała się z Bree do baru gdzie tańczyła z obcym mężczyzną. Tymczasem Mike zgłosił się do niego z wiadomością, że jego ostatnią wypłatę anulowano z powodu braku środków. Ben wręczył mu plik banknotów w gotowce i przeprosił, że to prawdopodobnie wina banku który zmienił Faulkner. Wkrótce z placu budowy zabrano wynajętą, lecz nie opłacaną koparkę. Jeden z pracowników powiedział mężowi Susan, że poczeka 30 minut bo Ben ma spotkanie z ludźmi z banku. Mike przeszkodził Benowi w ubiciu interesu z rekinem świata kredytowego prostą argumentacją. Był zainteresowany sprawą bo kiedy Ben nie będzie mógł spłacić pożyczki, sam straci pracę. Koparka odjechała i oboje otworzyli piwo. Ben wyznał, że całe życie pieniądze stały mu ością w gardle. Mike napomknął, że Renee też na nie narzeka, pomimo swego bogactwa. Zdradził mu, że rozwiodła się ze znanym sportowcem i zainkasowała 12 milionów dolarów. Ben przyszedł wieczorem do swej dziewczyny z winem. Kobieta, po upewnieniu się, że trunek jest drogi i wyznaniu, że zaczęła się obawiać iż nie stanowi już jego obiektu zainteresowań, wybaczyła mu. Gabrielle została poinformowana przez sekretarkę Carlosa, że trzeba domknąć interes z brytyjską firmą wart 90 milionów dolarów. Udała się na naukę do Lynette ale ta po 40 minutach lekcji biznesu wytknęła jej, że zawsze polega na swym uroku i czarze osobistym. Dlatego też udała się na kolację ze ściągą zawierającą najpotrzebniejsze pojęcia, ukrytą w menu. Karta została jej zabrana podczas spotkania, gdy Juanita zadzwoniła do matki. Gabi próbowała ją na próżno odszukać. Lynette z Parkerem, Penny i Paige mieli zjeść kolację, gdy światło nad stołem w kuchni zaczęło mrugać. Tom załatwiał to przez poruszanie czegoś w bezpiecznikach ale gdy go zabrakło, Lynette zajęła się tym. Wyłączyła światło i zjedli przy latarkach. Nazajutrz rozmontowała lampę i chciała wiedzieć poprzez Internet jak to naprawić ale przebiła tylko ścianę między pokojami Penny i Parkera. Po tym jak Gabrielle rzuciła jej w twarz, podczas przyspieszonego kursu biznesowego, że jej przyjaciółka jest wszechwiedząca,     nie przyjęła tego dobrze. Dopiero po tym gdy podniosła głos na swe dzieci, za to, że domagały się by zadzwoniła po elektryka, przyszła do Gabrielle. W towarzystwie lodów zalanych amaretoo przyznały sobie rację. Gabi chciała by Lynette była jej Carlosem a on przyrzekła, że przez to przejdą. Lynette zaprosiła fachowca do domu a Gabi zaczęła się samodzielnie uczyć w domu na temat marketingu. 

8.12 What's The Good Of Being Good
Bree stała się fanką związków na jedną noc. Przespała się przynajmniej z siedmioma mężczyznami, z każdym innej nocy. Gregowi nie chciała podać nazwiska ani się z nim wiązać ale podziękowała mu muffinką za upojną noc. Karen McCluskey, która przyszła do Bree by załatwić problem z kiermaszem wypieków, zauważyła natomiast Dona i powrót sąsiadki do alkoholizmu. Podzieliła się tym spostrzeżeniem z pastorem Sykes. Ten odwiedził Bree w barze gdy chciała usidlić młodszego od niej, barczystego mężczyznę. Próbował ją zabrać z baru ale po stwierdzeniu, że to tylko chwilowy nawrót złych nawyków nie ukazujący tego kim naprawdę jest, zbuntowała się. Wciąż nie wiedziała kim jest, pomimo podążania przez lata za pastorem. Zdecydowała, że zostanie w barze a on odebrał jej przewodnictwo w „służbie kobiet”. Nazajutrz rano Bree widziała Karen jak na nią patrzy ze współczuciem gdy niosła ciasto na kiermasz. Bree z pomocą dużej ilości wina zrobiła tarte truskawkową i też udała się na kiermasz. Pastor chciał by poszła do domu ale odmówiła. Tam spotkała Grega i jego zonę, która wykrzyczała do Bree, że sypia z jego mężem i jest miejską dziwką. Karen chciała ją bronić, ale Bree przyjęła ten tytuł i uśmiechem wyszła z sali. Nie przejmowała się tez plotkami pod własnym domem, gdy całowała tam następnego mężczyznę. Do Susan przyjechała Claudia, druga żona Alejandra. Podejrzewała Susan, że ma z nim romans ale MJ przerwał im kłótnię. Nazajutrz Claudia rozwiesiła plakaty z podobizną Alejandra, numerem telefonu i pytaniem „czy widziałaś tego mężczyznę bo wasza ździrowata sąsiadka Susan tak”. Kobieta zaczęła je zwieszać a Gabi jej w tym pomogła. Wysłuchała też jak do tego doszło i miała pretensję do przyjaciółki do czasu gdy usłyszała, że Marisa, 15-letnia pasierbica Alejandra, tez była molestowana. Kazała zadzwonić Susan do Claudii. Kobieta przyszła do Gabi u której trwał remont. Solis zleciła Lynette i Renee by zmieniły cały salon, Nie chciała by nie przypominał Carlosowi o nocy kiedy zabił Alejandro. Claudia widziała plamę krwi pod wykładziną ale Gabi skłamała pracownikom, że to plama z czerwonego wina. Powiedziała tez Claudii kim był Ramon Sanchez jakiego znała. Claudia jej nie uwierzyła dopóki Marisa, przekonana przez Susan do ujawnienia prawdy, sama zapłakana podzieliła się prawdą z matką. Kobiety wpadły sobie w ramiona a wieczorem Claudia podziękowała Gabi za wszystko. Gdy popatrzyła na plamę na zwiniętej wykładzinie, zrozumiała, że to nie ślad po winie i kazała się jej tego pozbyć. Lynette poprosiła Gabi i Renee o to by podsunęły jej kandydata do randek. Znalazła go w osobie Franka, fryzjera Renee. Mężczyzna był oczarowany włosami Lynette. Chciał je wystylizować, ale po tym jak oświadczyła, że od lat chodzi do Gustava, zapragnął jej bardziej ze względu na lojalność. Renee niechętnie, ale zgodziła się ich umówić. Frank przystał na to i tego samego wieczora udali się na kolację. Lynette broniła jego byłej zony, która praktycznie była jak ona, apodyktyczna i dominująca w związku. Zaprezentowała mu też racjonalny 5-letni plan rozwoju własnego salonu fryzjerskiego ale on nie chciał o tym słychać. Przyprawiało to go o ból brzucha. Lynette podsumowała to, że nie ma nic złego w byciu przeciętnym. Frank jej zaprzeczył poprawiła się przez użycie słów jak zasiedziały, spokojny czy zadowolony. Nazajutrz Frank odwdzięczył się Renee i zamiast zrobić ją na bóstwo, urządził jej Afro na głowie. Renee przyjechała do Lynette i zwróciła jej uwagę, że zarówno Toma i Franka łączyła jedna, kontrolująca je osoba, gdzie nie potrzebowali oni ciągłej pomocy. Lynette przyszła do Renee i uznała, że ma rację. Zaczęła ćwiczyć jogę jako pierwszy etap w kierunku przemiany. Ben, specjalnie dla Renee, pozbył się swojego wypchanego marlina błękitnego. Umówił się też z nią na specjalną kolację. Na niej poprosił ją wielkim diamentem o rękę. Kobieta się zgodziła i ze wzruszeniem opowiedziała mu, że od czasu rozwodu tylko on zapewnił jej miłości  bezpieczeństwo. Ben wycofał się z zaręczyn i wyjawił prawdę, że chciał się ożenić dla pieniędzy. Renee zerwała z Benem a on sam poszedł do rekina biznesowego, którego Mike wcześniej odrzucił. Po wręczeniu walizki pieniędzy, ostrzegł go, że jeśli ominie tygodniową ratę, będzie go to kosztować tyle, że lepiej by nie wiedział jeśli co go czeka gdy nie zapłaci dwóch rat. Dodał też, że jeśli nie zrozumiał, zwrócą się do jego uroczej dziewczyny. Ben zaznaczył, że Renee nie jest w to zamieszana.

Odcinki 13 - 18

8.13 Is This What You Call Love?
Pomimo zgrzytu do jakiego doszło między nimi, Frank dał jeszcze jedną szansę Lynette. Udali się do restauracji gdzie wypili szampana, ale Lynette zaproponowała, że poda mu deser w domu. Na miejscu, Frank wyznał, że nie chodzi mu o lody czy ciasto tylko zrozumiał to jako propozycję seksu. Zaśmiali się i zgodnie uznali to za nieporozumienie. Frank wyszedł z domu a nazajutrz Lynette poradziła się Susan i Gabi co ma robić. Pierwsza popychała ją do ostrego wypróbowania mężczyzny a druga, do bycia ostrożną. Wieczorem Frank ponownie przyjechał do jej domu i od razu, na jej prośbę, przeszli do sypialni. Po negocjacjach na temat oświetlenia poszli do łóżka, ale w trakcie stosunku Lynette zaczęła płakać. Nazajutrz wyjawiła Renee ten fakt i powód. Uświadomiło jej to faktyczny rozpad jej małżeństwa. Pomimo to Frank przyjechał ponownie do Lynette na niezaplanowaną czwartą randkę z pizzą i piwem. Wszystko dlatego by pozbyć się presji. Zaznaczył, że jeśli znajdzie się osobę, która jest taka jak ona czyli seksowna, bystra i zabawna, powinno się jej dać czas na uporanie z problemami. Lynette pocałowała go a Frank zgasił światło o tak lubi. Lynette zapaliła światło i kontynuowała zbliżenie aż do sypialni, gdzie poszła się z nim kochać. Zauroczenie dało jej siłę do kolejnego kroku w swoim życiu. Juanita i Gabi dekorowały ciastka. Solis okłamała córkę, że Carlos jest na wyjeździe służbowym w Europie. Zauważyła też, że dziewczynka pracuje szczególnie nad jednym z nich. Domyśliła się, że chodzi o chłopaka, który nazywał się Ryan. W szkole nie dał on jej kartki walentynkowej, dlatego Gabi sporządziła swoją i podpisała ją czekoladą jako Ryan. Bardzo się to spodobało Juanicie i chciała do niego zadzwonić ale Gabi zakazała jej tego bo to zrujnuje jej związek. Dziewczynka pocałowała później Ryana przez co jej matka została wezwana przez dyrektora Oak Ridge. Ostrzegł ją, że gdy sytuacja się powtórzy, wypiszą Juanitę ze szkoły. Gabi wyjawiła jej prawdę o tym kto był nadawca jej walentynki i na żądanie córki, która domyślała się, że jest okłamywana, zawiozła ją do centrum odwykowego do ojca. Julie mieszkała od sześciu miesięcy w Fairview, utrzymując się sama i mieszkając w ciasnym mieszkaniu. Przyjechała do matki z brzuchem ciążowym, w szóstym miesiącu. Chciała oddać dziecko innej parze bo, owszem, chciała mieć dzieci ale ze swoim mężem. Oświadczyła też matce, ze nie pozna biologicznego ojca dziecka. Nazajutrz Susan, mimo początkowego sprzeciwu, przyjęła Debbie i Billa. Było to małżeństwo skłonne zaadoptować dziecko Julie. Susan wysłała córkę do kuchni po deser a im powiedziała, że sama piła podczas ciąży, dlatego jej pociecha jest chora psychicznie ale pod opieką lekarza, lubi trzymać dłoń nad ogniem i się śmieje oraz jest wytatuowaną byłą kryminalistką. Para zrezygnowała ze swoich zamierzeń i uciekła od Susan a Julie była wściekła. Wygarnęła matce, że jej dzieciństwo było nie takie jak być powinno bo płatki, które razem uwielbiały był jedyną potrawą, którą Julie potrafiła przyrządzić gdy Susan była zła. Obie też leżały razem w łóżku bo po odejściu Karla nie mogła patrzeć na puste miejsce po drugiej stronie. Po rozmowie Julie z Mike'iem o tym, że jego zona i jej matka zawsze kierowała się miłością do swych dzieci, obie wybaczyły sobie ostre słowa jakie padły. Julie pozostała przy decyzji oddania córeczki, wnuczki Susan. Bree nadal przyjmowała kochanków na jedną noc w swoim domu, pomimo tego, że Lynette, Susan i Gabi widziały to z ganka domu Scavo. Pomimo to traktowały się nawzajem jak by się nie znały. Było tak do czasu Renee przez przypadek przyznała się Lynette, ze zabrała Bree do baru. Wszystkie trzy, Lynette, Susan i Gabi, zaczekały w domu Bree aż przyszła z mężczyzną. Chciały powrotu do dawnych relacji ale Bree dosłownie rzuciła im wszystko w twarz o tym jak chciała się zabić przez nie, była tylko organizatorką zatuszowania śmierci Alejandra, kłamały jak to były przyjaciółkami bo gdy pojawiły się problemy to ona została za wszystko obarczona a gdy próbowała to wyjaśnić, odwróciły się od niej. Dlatego odrzuciła ich ofertę. W barze spotkała Dylana, który był zbyt natarczywy bo chciał wskoczyć do jej łóżka nawet wbrew jej zgody. Wygarnął jej, że jest okoliczną ździra i każdy w barze wie po co przychodzi tu co wieczór. Bree wyszła z baru ale mężczyzna poszedł za nią i próbował ją zabrać do swego auta. Wtedy nadjechał Orson na wózku i obezwładnił napastnika paralizatorem wystrzeliwanym z pistoletu. Dylan uciekł a Bree przyklękła przy byłym mężu. Wyznała, że jej życie to bałagan a Orson odrzekł, że jedyne to w czym byli dobrzy to pozbywanie się bałaganu.

8.14 Get Out of My Life
Preston i Porter Scavo wrócili do swojego rodzinnego domu. Mężczyźni nie potrafili się porozumieć z gospodarzem mieszkania w którym dotychczas byli, dlatego zostali wyeksmitowani. Susan chciała porozmawiać z ojcem dziecka Julie, która to nadal szukała rodziny chętnej do wychowania jej córki. Mike ją ostrzegał by tego nie robiła, ale ona i tak udała się do Lynette której powiedziała, że Julie jest w ciąży oraz co zrobi z jej wnuczką. Bliźniaki Lynette i Toma podsłuchali rozmowę na schodach. Ojciec dziecka Julie zadzwonił do niej i zażądał wspólnego zadecydowania o losach jego potomka. Susan usłyszała rozmowę i miejsce spotkania. Udała się do kawiarni przed córką i oczekiwała na przyjście tajemniczego mężczyzny. Był nim Porter Scavo. W domu, po kłótni między Susan a Julie, Porter zdecydował, że chce zatrzymać dziecko a Susan udzieliła mu wsparcia. Na jego prośbę powiedziała też o wszystkim Lynette, która była wściekła na sytuację i syna. Przyszła do domu i zaczęła mu uświadamiając, że dzieci są bardzo samolubne bo potrzebują jedzenia i domu oraz, że jego życie zmieni się przez to o 180 stopni. Porter zapewnił matkę, że uda się do pracy i na kursy byle tylko utrzymać dziecko, które jeszcze się nie narodziło, ale które już zdążył pokochać. Julie natomiast wygarnęła w twarz matce, że decyzja o oddaniu córki miała być tylko jej i nigdy jej nie wybaczy tego, że Susan zrobiła to wbrew niej. Roy Bender został wyrzucony z domu przez swą żonę Karen. Po rozmowie z Gabrielle, wprosił się pod jej dach, gdy Carlos był jeszcze na odwyku alkoholowym. Nazajutrz ona chciała się go pozbyć ponieważ hałasował w nocy i 5 razy korzystał z łazienki co ją budziło. Gdy groźbą przemocy wymusił posłuszeństwo na Celii i Juanicie, wybłagała go by został. Karen przyniosła Gabi ulubiony placek Roya nazajutrz po tym jak zmusiła go do odejścia. Gabi, która nie interesowała się tym co rozdzieliło małżeństwo staruszków, wmówiła kobiecie, że małżonek jest nadal wściekły. Ciasto natomiast dała córkom do zjedzenia. Senior nadal chciał wrócić do żony, ale w końcu wyznał Gabi, że pomylił się co do Karen, którą uważał dotychczas jako swoją miłość. Bender nie wiedział, że Karen ma nawrót raka z przerzutami do mózgu co potwierdził jej lekarz, doktor Delson. McCluskey nie chciała by mąż patrzył jak ona, druga żona Roya, powoli gaśnie. Mike był świadkiem jak Ben podpalił plac budowy. Chciał przez to spłacić lichwiarza z pieniędzy wypłaconych przez ubezpieczyciela. Delfino był wzburzony i w trakcie ostrego upominania swojego szefa, Ben zasłabł z powodu silnego stresu w pracy. Mąż Susan udał się do Renee, której to powiedział o bardzo poważnych kłopotach Faulknera z finansami i zdrowiem. Perry udała się do byłego narzeczonego, ale on nie chciał od niej pieniędzy tylko powrotu do związku w jakim byli szczęśliwi. Kobieta się zgodziła a wieczorem, w tajemnicy przed Benem, zapłaciła Donniemu zaległości Australijczyka. Lichwiarz wspomniał, że była żoną jankesa i za zdradę oraz rozwód musiała od niego otrzymać dużą sumę pieniędzy. Zwykle tez nie brał czeków, ale Renee w jego oczach wyglądała na damę z klasą i wiedział przecież gdzie mieszka. Orson miał od dwóch lat obsesję na temat Bree. Obserwował ją nawet po rozwodzie z auta, którym nauczył się ponownie jeździć. Dlatego widział jak razem z przyjaciółkami wynosiły ciało Alejandra i gdzie go pochowały. Była żona, nie wiedząc o tym, powiedziała mu o wszystkim co było z tym związane. Orson nie miał zamiaru opuszczać ponownie Bree, dlatego zrzucił winę na jej przyjaciółki, że zaplątały ją w tą sprawę. Odseparował Susan, Lynette i Gabrielle od niej, kłamiąc im, że ona się jeszcze źle czuje. Wmówił też byłej żonie, że sąsiadki nadal opowiadają nieprzyjemne historie. Nakłonił ją do wspólnego wyjazdu do stanu Maine, gdzie zmarła jego ciotka i odziedziczył dom. Tam mieli zacząć nowe życie z perspektywą przeprowadzenia się na stałe.

8.15 She Needs Me

8.16 You Take for Granted

8.17 Women and Death

8.18 TBA

Odcinki 19 - 23

8.19 TBA

8.20 TBA

8.21 TBA

8.22 TBA

8.23 TBA