Gotowe na wszystko - bohaterowie, streszczenia odcinków, uliczka, informacje, plotki oraz video

Najlepsze Strony Filmowe

Get Firefox!

Blog > Komentarze do wpisu
Odcinki 18 - 23 (sezon I)
18. Children Will Listen
Policja pytała Paula o dziecięcą skrzynię, którą kupił w sierpniu 1992 roku. Zach powiedział detektywom, że mieli taką, ale dawno ją wyrzucili, bo na nią skoczył. Dowiedział się, że znaleźli taką skrzynię. W środku były zwłoki młodej, poćwiartowanej kobiety. Paul wtłumaczył synowi, że był to prywatny detektyw, który chciał im odebrać chłopca.
Felicia zaprosiła do siebie Zacha i powiedziała mu, że znała kiedyś jego matkę i jego samego, gdy nazywał się jeszcze Dana.
Carlos był wściekły na Gabrielle, że nie powiedziała mu wcześniej o pieniądzach ze szpitala. Mógłby je przeznaczyć na swoją obronę. Gabrielle rzekła mu, że przynajmniej będą mieli pieniądze gdy on wyjdzie z więzienia. Carlos chciał, aby żona podpisała umowę post małżeńską, że się nie rozwiedzie z nim podczas jego odsiadki. Gabrielle nie zgodziła się. Wspomniała też, że dowiedziała się z papierów ze skrytki o tajnym koncie na Kajamnach.
Carlos postanowił zmienić konto. Teraz Gabrielle nie mogła go już szantażować. Carlos siłą zmusił ją do podpisania umowy. Zapłakana kobieta poszła do Johna by się z nim kochać.
Lynette umówiła się z przyjaciółmi na drinka. Zostawiła dzieci pod opieką Bree. Porter był niegrzeczny i dostałe klapsy na tyłku od Bree. Gdy Lynette dowiedziała się o tym, była zła, ponieważ ona nie biła swoich dzieci. Między paniami doszło do spięcia. Później, gdy synowie Lynette próbowali spłukać szczoteczki do zębów w toalecie, ta nastraszyła ich panią Van De Kamp. Podziałało, ponieważ chłopcy zaczęli ze strachu myć zęby.
Bree zastanawiała się, czy jest dobrą matką. Razem z mężem odwiedziła Andrew na obozie. Chłopak chciał widzieć tylko ojca. Kiedy weszła Bree, dowiedziała się, że jej syn jest gejem.
Lynette i Bree wkrótce przeprosiły się nawzajem.
Do Susan przyjechała jej matka, Sophie Bremmer. Zerwała ze swoim partnerem., Morty'm. Susan próbowała ich ze sobą pogodzić, ale nic z tego nie wyszło. Teraz Susan musiała mieszkać z "wyczerpującą jej energię" matką.

19. Live Alone And Like It
Sąsiadka Lynette, Karen McCluskey, straciła przytomność. Lynette wezwała karetkę i pojechała z nią do szpitala. Starsza kobieta, chcąc się odwdzięczyć, przyniosła jej lampę od Tiffany’ego. Lynette była zaniepokojona tym, że sąsiadka chciała się z nią przyjaźnić. Oddała więc lampę. Później jednak znów pomogła pani McCluskey z lekami na artretyzm i zabrała prezent z powrotem.
Susan miała pretensje do matki, że sprowadzała obcych mężczyzn do domu. Sophie próbowała ją umówić na podwójną randkę.
Ciało, które znaleziono w dziecięcej skrzyni należało do Deirdre, córki Noah. Mike dostał od przekupionego policjanta akta sprawy. Został przy tym pobity. Z dokumentów dowiedział się, że Paul Young miał taką właśnie skrzynię.
Bree próbowała „nawrócić” Andrew. Namówiła go, aby o swoich gejowskich skłonnościach porozmawiał z pastorem. Rex stwierdził, że rodzice powinni w takiej sytuacji wspierać syna. Kiedy Bree powiedziała Andrew, że obawia się, iż nie pójdzie on do nieba, ten zgodził się na rozmowę. Chłopak, na spowiedzi, powiedział duchownemu, że nie wierzy w Boga, a informacja o byciu gejem to był tylko pretekst, aby rodzice zabrali go z obozu. Postanowił być teraz dobrym synem, aby pewnego dnia zaszokować matkę czymś bardzo okrutnym. Będzie to jego zemsta.
Gabrielle wciąż kłóciła się z Carlosem. Nie pozwalała mu spać w swoim łóżku. Carlos zablokował jej karty kredytowe. Gabrielle przyjęła kartę od Johna, ale ta została szybko zablokowana przez jego rodziców, z powodu zbyt dużych wydatków. Gabrielle zdążyła tylko kupić sobie nowe buty, ale, dzięki swej urodzie, nakłoniła innego bogatego mężczyznę by zapłacił za nią w restauracji. Gabi pokazała pantofle mężowi, mówiąc: „Jestem ładną dziewczyną, a ładne dziewczyny nigdy nie są samotne”. Carlos zniszczył umowę, a żona pozwoliła mu wrócić do łóżka.

20. Fear No More
Zach chciał znów spotykać się z Julie. Rzucał w nocy kamykami w jej okno. Kiedy Susan otworzyła okno, by na niego nakrzyczeć, dostała kamykami w oczy i twarz.
Paul spytał Edie, co tak naprawdę robiła w jego domu tej nocy, gdy się całowali. Ta przyznała, że weszły tam razem z Susan, aby dowiedzieć się czegoś o Mary Alice i zmarłej Danie. Rozmowę usłyszy Mike, który pracował na budowie jako hydraulik. Poprosił Susan, aby trzymała się od Paula z daleka.
W kuchni Susan doszło do eksplozji. Wyglądało to jak wypadek spowodowany przez Sophie. Susan podejrzewała, że było ostrzeżenie od Paula, albo też zemsta Zacha, któremu Julie powiedziała, że nie chce być już jego dziewczyną.
Felicia przypomniała sobie rozmowę ze zmarłą siostrą o tym, że Angela Forrest (tak nazywała się Mary Alice) zniknęła z Utah wraz z dzieckiem narkomanki. Tym dzieckiem musiał być Zach.
Gabrielle chciała kupić nowy samochód. W aucie zrobiło jej się niedobrze i zwymiotowała do środka. Sprzedawczyni podsunęła Gabrielle pomysł, że może być w ciąży. Ta kupiła w aptece test ciążowy, a jego wynik był pozytywny!
Gabrielle odkryła też, że ktoś „majstrował” przy jej pigułkach antykoncepcyjnych. Podczas przyjęcia pożegnalnego dla Carlosa, Gabrielle przy wszystkich spoliczkowała męża i wykrzyczała mu, że przez niego jest w ciąży. Carlos był zadowolony. Susan podeszła do niej i Gabi wyznała, że może to być dziecko Johna.
Lynette odwiedziła Toma w pracy. Była zła, że pracowała tam też Annabel Foster, była dziewczyna Toma. Postanowiła zaprosić ją na kolację. Podczas niej dzieci pokazały Annabel rysunki swoje idealnej rodziny. Miało to być zarówno ostrzeżeniem dla Toma i byłej dziewczyny męża. Annabel zadzwonił telefon i oboje z Tomem musieli wrócić do pracy.
Rex i Bree spotykali George’a na pokazie kwiatów. George zaprosił Bree na wystawę bonsai. Rex nie zgodził się. Uważał, że farmaceuta wciąż kocha jego żonę. Kiedy Bree przyszła do apteki, George wmówił jej, że ma już nową dziewczynę, Ginger, która pracowała razem z nim. Bree zaprosiła więc oboje na przyjęcie Carlosa.
Podczas imprezy Rex wrzucił Georga do basenu. Ten pociągnął ze sobą Bree.

21. Sunday in the Park with George
Carlos przekonał Gabrielle, że to jego matka podmieniła jej pigułki. Gabrielle uwierzyła w to. Spotykała się z Johnem, któremu przekazała, że to on może być ojcem dziecka. John chciał porozmawiać z Carlosem, ale Gabrielle nie zgodziła się. Powiedziała, że dziecko będzie miało lepszą przyszłość z jej mężem. Nieświadomy Carlos chciał znów zatrudnić Johna jako ogrodnika.
Lynette martwiła się tym, że nie kochała się z mężem od 10 dni. Kiedy próbowali się do siebie zbliżyć, Tomowi przeszkadzał zapach jej koszuli. Następnego dnia Lynette kupiła seksowny strój pokojówki. Czekając na Toma, zasnęła w nim, wypięta na kanapie, gdzie znaleźli ją Tom ze swoim kolegą.
Morty Flickam oświadczył się Sophie. Przed wyjazdem matka wyznała Susan, że była u Mike’a i rzekła mu, że Susan bardzo go kocha.
Edie widziała jak Bree jadła lunch z Georgem. Sądziła, że mają romans. Bree próbowała się wytłumaczyć, ale Edie wypaliła jej, że i tak ma romans, skoro jest bardziej szczera z nim, niż z mężem.
Susan wynajęła prywatnego detektywa, aby dowiedział się czegoś o Paulu. Był to ten sam człowiek, który został wynajęty przez Paula. Poinformował go więc, że kobieta chce się czegoś dowiedzieć. Zaproponował mu wyjazd. Gdy ten odmówił, wspólnie ustalili wersję dla Susan: Mary Alice zmieniła imię, bo dostała je po krewnej, z którą się pokłóciła. Ona i Paul mieli też córkę, Danę Mary Young, która zmarła jako dziecko.
Susan uwierzyła w to, ale chciała, żeby detektyw sprawdził jeszcze Mike'a. Kiedy Susan otrzymała teczkę, była przerażona. Mike zabił policjanta. Na jednym ze zdjęć zauważyła Kendrę Taylor i pojechała do niej. Noah Taylor, okłamał ją, że sprawy wyglądały tak jak je przeczytała w teczce, ale Kendra wyznała Susan prawdę. Mike zabił policjanta w obronie własnej i chciał chronić Deirdre, siostrę Kendry. Susan pobiegła potem do Mike i rzuciła mu się w ramiona
Paul chciał wyjechać, ale Zach wciąż uporczywie nie zgadzał się. Ojciec podał mu leki nasenne. Gdy wyjechał z domu, Felicia wkradła się do środka, zobaczyła spakowane pudła i zabrała nieprzytomnego chłopaka do siebie. Zostawia Paulowi kartkę. Gdy ten do niej przyszedł, poinformowała go, że wie, iż to on zabił jej siostrę, która byłą świadoma porwania dziecka. Felicia chciał, aby Paul wyprowadził się i zostawił jej Zacha. Paul zgodził się. Gdy wyszedł, kobieta wyjęła spod blatu nóż i odetchnęła z ulgą.

22. Goodbye for Now
Mike zaproponował Susan wspólne mieszkanie. Ta z radością się zgodziła.
Zazdrosna Edie namówiła pozostałe koleżanki na „interwencję” w tej sprawie. Susan przekonała je jednak, że jest szczęśliwa.
Zach był wściekły, że ojciec odszedł zostawiając mu jedynie liścik i kilka rzeczy, w tym nową rękawicę do baseball'a. Felicia znalazła w rękawicy kartkę wyjaśniającą. Paul chciał się spotkać z synem w czwartek o północy na stadionie.
Felicia powiedziała o tym Mike’owi, który przyszeł do niej po tym jak Paul zostawił pod jej drzwiami karton. Miała nadzieję, że ten zabije Paula i tym samym zemści się za śmierć swojej ex-narzeczonej, Dierdry, oraz jej siostry, Marthy. Felicia dała mu też pamiętnik Marthy.
Kronikę znalazła w jego samochodzie Susan, która zaczęła wątpić w Mike’a. Julie przeczytała jednak zapiski pani Huber i odkryła m.in., że Martha szantażowała panią Young.
Gabrielle wykryła, że to Carlos podmienił jej pigułki. Odjechała spod domu, sugerując, że to nie on jest ojcem dziecka. Carlos wyśledził ją samochodem Edie do domu Johna i Justina. Sądził, że Gabrielle ma romans z Justinem. Zaatakował go i został aresztowany, także za złamanie warunków aresztu domowego. Justin był gejem, a Carlosa powiązano z pobiciem innego geja: montera kablówki. Groziło mu za to osiem lat więzienia. Carlos poprosił więc żonę, żeby skłamała przed sądem, że miała romans, aby mu pomóc.
Tom miał dość tego, że Lynette ciągle odwiedzała go w pracy. Lynette spotkała się więc ze swoją dawną koleżanką z pracy i poprosił, by zatrudniła Toma. Ta mówiła, że poszukuje kogoś bardziej drapieżnego. Lynette zaproponowała więc Annabel, której sie obawiała.
Następnego dnia Annabel dostała awans na wiceprezesa, na który wcześniej liczył Tom. Tom był wściekły na swojego szefa. Ten powiedział mu, że to Lynette zablokowała jego awans, mówiąc, że to zniszczy ich życie rodzinne. W efekcie Tom stracił pracę.
Bree odkryła, że George wciąż się w niej podkochiwał. Zerwała z nim znajomość. George włamał się do domu Van De Kamp'ów, podmienił leki na podwyższające ryzyko zawału i odkrył pudło z „zabawkami” Rexa. Gdy później spotkał Bree w sklepie, przekazał jej, że wszyscy wiedzą o jej łóżkowych „zabawach” z mężem i jego zdaniem Rex lubi o tym mówić. Bree pokłóciła się o to z Rexem, który dostał drugiego ataku serca.
Mike ogłuszył Paula na boisku.

23. One Wonderful Day

Kiedy Gabrielle, Susan i Lynette pojawiły się w szpitalu, zaalarmowane przez Danielle, Bree powiedziała im, że czuła się winna, ponieważ kłóciła się z mężem i to spowodowało atak serca. Teraz Rex potrzebował spokoju.
Przed operacją Rex przeprosił żonę, że był złym mężem. Bree pocieszała go, mówiąc, że wszystko będzie dobrze. Doktor podejrzewał, że Bree mogła próbować otruć męża, ponieważ poziom potasu w jego organizmie był zbyt wysoki. Rex nie chciał tego słuchać. Napisał jednak kartkę do żony, w której oznajmił, że jej wybacza.
Kiedy Bree czyściła sztućce weselne w domu, dostała telefon ze szpitala z wiadomością, że Rex zmarł. Chwilę póxniej dokończyłą czyszczenie sztućców i zaczęła rozpaczać.
Gabrielle zeznała w sprawie Carlosa. Oświadczyła, że kłamała mówiąc o romansie, aby wprawić go w złość. Kiedy sędzia został przekonany, John wyszeptał Carlosowi, że pobił niewłaściwego człowieka. Ten wściekł się i zagroził, że go zabije. Sytuacja obróciła się dla niego niekorzystnie, ponieważ każdy sądził, że skierował te słowa do Justina.
Tom poinformował Lynette, że zrezygnował z pracy i wie o jej "sabotażu". Teraz on miał zająć się dziećmi, a ona - pracą.
Edie przywitała się z nowymi sąsiadami, Afroamerykanką Betty Applewhite i jej synem Matthew. Kupili oni dom przez telefon i nie chcieli jej wpuścić do środka.
Zach zdenerwował się, gdy Felicia powiedziała mu, że jego ojciec nie wróci. Chłopak pobił Felicię kijem hokejowym i poszedł do Susan z rewolwerem. Susan była teraz jego zakładniczką. Zach sądził, że Mike zabije jego ojca i on miał zabić Mike'a.
Mike zabrał Paula do odkrywkowej kopalni wapna. Paul, gsy Mike pokazał mu zdjęcie jego i Deirdre, wyjawił mu sekret: 15 lat wcześniej narkomanka Dierdre sprzedała mu i Mary Alice dziecko. Mimo że zmienili nazwisko i przeprowadzili się, trzy lata później ona ich znalazła. Chciała odebrać im Zacha/ Danę. Po tym jak Deirdre pobiła pogrzebaczem Paula, Mary Alice przez przypadek, zabiła ją. Ciało ukryli pokroili i ukryli w dziecięcej skrzyni. Skrzynię z makabryczną zawartością wrzucili do dołu, gdzie betoniarka nazajutrz wylała beton pod basen. Mike spytał tylko ponownie czy Deirdre miała syna po czym, po chwili, odszedł zostawiając związanego i żywego Paula. Wrócił do domu, gdzie czekał na niego Zach.
poniedziałek, 23 stycznia 2006, housewive

Polecane wpisy

  • Czternasty epizod

    i wszystkie zawarte w nim wątki można już przeczytać... w tym miejscu.

  • Odcinki 1 - 6 (sezon I)

    1. Pilot Mary Alice Young wiodła spokojne życie na przedmieściu. Pewnego dnia jednak popełniła samobójstwo. Tym samym stała się wszechwiedzący narratorem opowie

  • Odcinki 7 - 11 (sezon I)

    7. Anything You Can Do Susan zauważyła, że na kocyku, który dostała na wyprzedaży Paula, wyhaftowane jest imię Dana – to samo, o którym Zach mówił Julie.